Anna
| Anna a întrebat:

Cu ce va epilati pe maini?

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

De la ceara am trecut la epilator... A fost mai greu la inceput...Acum ma fac cu aparatul fara probleme.

14 răspunsuri:
Anna
| Anna explică:

Eu am incercat cu aparatul Braun dar nu suport durerea.Ma duc de fiecare data la cosmetica si ma fac cu ceara.

lolita
| lolita a răspuns:

Cu ceara calda, rece sau daca nu suporti durerea cu crema veet este foarte faina si nu irita.

carla
| carla a răspuns:

Cu aparatul clar, a durat la inceput, dar te obisnuiesti pe parcurs.

| miriam a răspuns:

Cu ceara calda, este super

| leluc a răspuns:

Cu aparatul

| onlyme_3202 a răspuns:

Salut annahappy eu merg la salon si ma fac cu ceara. e foatre buna pentru ca iti creste parul mai greu si mai subtire. adevarul e k la inceput cam doare, dar pe urma te obisnuiestihappy bafta...

| Adorable3 a răspuns:

Nu ma epilez pe mainebig grin. dar iti recomand sa te epilezi cu aparatul.chiar daca doare mai tare. dar iti creste greubig grin

| Adorable3 a răspuns:

Cu timpul ai sa te obisnuiestibig grin

| emanuela_7068 a răspuns:

Cu ceara se ia mai bine parul, si cand creste cateva fire foarte mici, cu aparatul de epilat, ca nu doare cand sunt cateva si foarte mici. eventual da cu pudra praf ca sa nu fie pielea umeda, si intinde mana tare ca doare mai putin big grin da cu o crema dupa, ca sa treaca roseata mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara calda sau aparat depilator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca e dureros cu aparatul dar cum a spus si carla te obisnuiesti cu durerea happy dar oricum ceara este o alternativa mult mai buna, ea smulge din radacini, este mai usor de suportat, nu te mai chinui tu acasa happy si in 10 minute esti gata happy cu niste banuti luati ce-i drept dar e mai ok cu ceara happy

| lilia_2632 a răspuns:

Am inceput cu epilatorul. E dureros la inceput... dar frumusetea necesita sacrificii. Acum e in regula, zero probleme.Bafta!

| pui DE scorpion a răspuns:

Cu epilatorul Braun happy la inceput a fost mai dureros dar te obisnuiesti.si stiu la ce lungime nu doare...tongue m-am invatat

| cristina_3929 a răspuns:

Nu ma epilez pe maini... dar supa parerea mea cu ceara...