| GoldVali a întrebat:

Folositi un demachiant special de ochi sau tot la de fata? De la un timp parca ma ustura un pic ochii dupa demachiat si nu stiu de la ce-o fi.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Unele demachiante au mai mult alcool în ele sau sunt un pic mai agresive. Şi eu am avut aceeaşi problema cu demachiantul de la L'Oreal. Încearca să schimbi demachiantul, cele de la Elmiplant, Elmiplant Bioten şi Ivatherm sunt cele mai bune din câte am încercat până acum şi cred că le-am încercat pe majoritatea.

17 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu folosesc un demachiant care este si pentu ochi si pentu fata. Eu una nu iti recomand sa folosesti unul doar pentu fata si pentru ochi deoarece ochii sunt foarte sensibili si se irita foarte repede.

| GoldVali explică (pentru KellyGreen):

Si de ce atunci exista demachiant pentru ochi, nu pentru cei mai sensibili?

| KellyGreen a răspuns (pentru GoldVali):

Cum adica? Poti reformula intrebarea?

| GoldVali explică (pentru KellyGreen):

Am intrebat daca folositi demachiant special pentru ochi sau tot ala de la fata. si tu mi-ai spus ca ala de ochi nu e recomandat pentru ochi pentru ca ochii sunt sensibili si se irita foarte repede. nu vad logica, scuze.

| KellyGreen a răspuns (pentru GoldVali):

A, nu. Eu folosesc unul care este si pentu fata si pentu ochi. Am spus ca demachiantul de fata nu trebuie folosit si pentu ochi decat ca trebuie sa recunosc nu am formulat eu foarte clar. Demachiantul care este strict pentu fata daca il aplici si pe ochi ii poate irita asa ca trebuie sa folosesti unul special de ochi sau unul care este si pentu fata si ochi.

| ynna93 a răspuns:

Eu folosesc DOINA, cred ca cel mai bun demachiant, si bun si ieftin. Incearca si-ai sa vezi.

| afrodita3333 a răspuns:

Eu folosesc demachiant lichid de la NIVEA si este si pentru ochi si pentru fata.Nu am probleme de la el, eu zic sa-l incerciwinking

| Etelca a răspuns:

Buna! Eu personal te sfatuiesc sa folosesti un demachiant special pentru zona ochiilor deoarece acestia sunt mult mai sensibili si delicati ca fata noastra! Gasesti tot felul de demachiante de ochi in comert...Te pup!:**

| GoldVali explică (pentru Etelca):

Mersi, asa am decis sa fac:*

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Folosesc apă și săpun.
Pa, pa.

| GoldVali explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Nu m-as risca cu sapun peste rimel. si asa ma ustura.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru GoldVali):

Poate că ochii tăi nu suportă rimelul.Mama mea de exemplu, prima dată când s-a dat cu creion de ochi, i-au apărut ulcioare.

| GoldVali explică:

Fetelor multumesc pentru sfaturi. O sa combin raspunsurile si o sa-mi iau un demachiant pentru ochi totusi separat. O sa caut dintre sugestiile voastre, inclin spre Elmiplant ca am mai citit despre ele pe TPU la recomandari. pupici :*

| Alecsandra95 a răspuns:

La un moment dat si eu am observat ca ma deranjeaza la ochi si atunci am cautat ceva care sa folosesc permanent.
Si folosesc lapte demachiant hidratant de la Elmiplant... e foarte bun.

| PandaEm a răspuns:

Buna, si eu am patit la fel de multe ori dar mi-am dat seama ca este de la faptul ca in timp ce ma demachiez am prostul obicei sa deschid ochii sa vad daca m-am murdatit in jurul ochilorstraight face si imi intra demachiant in ochi laughing apoi ma spal pe fata cu apa calduta. nimic special

| DalyDanyOana a răspuns:

Poi eu nu folosesc demacheante speciale ..in fiecare luna mi se termina asa ca imi cumpar de unde sau cum apuc....acum cred ca pe fiecare fata care se macheaza mai tot timpul o ustura ochii cand se demacheaza de la un moment dat.

| GuardianSoul a răspuns:

Eu folosesc demachiant de la Loreal (pentru piele normala) si e foarte bun! Si mie mi se mai intampla, e de la faptul ca pielea ti-e putin iritata. happy Nu iti face griji, va trece!