| RuffledOwl a întrebat:

Funda! Daca fac exerciții pentru picioare (și pun masa musculara) se astupa parantezele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin dezvoltarea masei musculare sau prin luarea in greutate le poti reduce, nu elimina complet, deoarece tine de constructia corpului.
Cele mai la indemana exercitii pentru dezvoltarea masei musculare in zona picioarelor sunt genuflexiunile.Incepe usor, cu 15-25/zi si avanseaza treptat la 50-60/zi.Poti lua o pauza de o zi-2 pe saptamana(in weekend, spre exemplu). Succes.

4 răspunsuri:
| Pisoiul a răspuns:

Da la mine are efect.Doar ca m-am ingrasat.Nu te ingrasa oricarei femei ii sta perfect slaba.Si ce au picioarele tale 60% dintre oamenii din Romania au picioarele strambe nu esti foto-model bucurate de ceea ce ti-a dat Dumnezeu.Mai sunt multe femei care au picioare strambe cu paranteze.Un barbat nu vrea o sotie perfecta. Vrea doar una care sa ii fie alaturi si pe care sa o poate iubi. Daca esti casatorita crezi ca sotul tau crede ca nu esti frumoasa? Noi barbatii nu ne uitam la picioarele femeilor ce au picioarele atat de special? Sunt doar o grupa musculara si cateva oase.Le folosim doar la mers nu si la alt ceva.La varste fragede daca ai avut lipsa de calciu asta a permis curbarea tibiei pentru ca ai avut oase moi. Daca un om/femeie are peste 16 ani are deja oasele tari si nu ii se mai pot schimba.Bucurate de viata nu ne uitam la picioarele femeilor. Picioarele nu au nimic special. Fata unei femei e importanta nu picioarele.

| Gabrriela00 a răspuns:

Da, daca faci multe exercitii.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgy95 a răspuns:

Poate da...