| kissterie a întrebat:

FUNDA!
De cate ori pe saptamana e bine sa ma spal cu tarate?
Am un ten normal.

Răspuns Câştigător
| AnotherCatWoman a răspuns:

Pentru tenul normal, este recomandat o data pe saptamana.
Pentru rezultate si mai bune, poti sa incerci inainte de asta si o baie cu aburi.
Pentru baia de aburi: apa de la robinet se lasa intr-un vas de sticla, timp de 24 ore, pentru a se permite evaporarea clorului.
Inainte de baia de aburi, fata se va curata bine.
Se fierbe apa in clocot, se toarna intr-un bol de ceramica, portelan sau sticla de Jena, se adauga plante medicinale, se acopera capul cu un prosop si se sta la circa 20 cm de apa fierbinte, cu ochii inchisi. Baia trebuie sa dureze 5-10 minute.
Apoi se curata delicat fata cu tarate sau malai.
Este necesar sa aplici dupa si o crema hidratanta.
Daca observi reactii negative, lasa sa treaca o perioada mai mare de timp intre exfolieri.
Cheers!

2 răspunsuri:
| kissterie explică:

eu ma sapalm in fiecare dimineata cu ele. straight face
presupun ca nu e bine...nu?

| cerealaGrana a răspuns:

Pentru ten normal as zice o singura data. eu am tenul gras si incerc de 2 ori. nu stiu ce sa zic.