| Meli2314 a întrebat:

De cate ori e bine sa te speli pe cap? Eu ma spal o data pe saptamana.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Regulile de igiena spun ca ritmul normal de spalare este de o data la 3, maxim 4 zile. O data pe saptamana este foarte rar, chiar pentru un par uscat si tuns foarte scurt, are timp sa se imbacseasca si sa-si piarda atat stralucirea cat si mirosul proaspat, de curat.

| Neo12 a răspuns:

Şi eu mă spăl o dată pe săptămână cu Clear şi am părul chiar foarte ok. Nu e bine nici să te speli de prea multe ori pentru ca poţi răci sau face alte lucruri.
Cred că de 2 ori cel mult, ar fi ok să-ţi faci baie.
Dacă faci de multe ori, el se poate îngrăşa.
Dacă ziua te dai cu multă spumă sau fixativ, consider că în ziua aceea trebuie să faci baie.
Sărbători fericite!

| Lorde92 a răspuns:

Eu ma spal o data la 2 zile, din cauza ca am parul dat intr-o parte pe frunte si se unge de la sebumul de pe fata.

| IuseinLavinia a răspuns:

O data la 2 zile.

| dudulica34 a răspuns:

Nu stiu mai adica multe persoane care se spala o data pe saptamana au parul uleios si nu stiu e gretos eu ma spal de cate ori am nevoie idk man

| dcaaasss a răspuns:

De 2 ori pe saptamana e cel mai ok la femei, la barbati e ok si mai des si daca te dai cu placenta sau alte birblizuri de genu sa te dai doar o data pe sapt cu ele fiindca deteroriaza parul.

| Deliy13 a răspuns:

Pai de 2-3 ori pe saptamana e cel mai bine. Si depinde ce fel de par ai daca e mai rar si scurt poți sa te speli o data.