| Mihaa12 a întrebat:

FUNDA... Deci am vazut ca multe vedete se dau cu fard albastru si arata sooperr love struck [ ex. Vanessa Hudgens in vidoeclipul Sneakernight - asa ceva ] daca am ochii verzi trebuie sa ma dau cu fard verde, nu imi sta bine cu albastru'?

10 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

1.mia mi se pare mai mult argintiu decat albastru dar neee
2.ce mai buna cale este sa incerci sa vezi cum iti sta(noanta fardului nu se ia numai dupa culoarea ochiilor ci si dupa forma fetei, culoarea tenului, etc.)

| Anduciu a răspuns:

Daca iti dai cu fard verde sau albastru, culoarea ochilor tai va parea mai putin intensa.Mai degraba ti se potriveste movul,caramiziul,tonuri de portocaliu, roz, galben.

| Ghfdsj a răspuns:

Am citit intr-o revista ca daca ai ochii verzi si vrei sa-i scotsi in evidentza trebuie sa te dai cu fard roz. big grin
Dar o satsi stea bine sh cu albastru. CRED. happy

speer ca te-am ajutat big grin

| Brunetica a răspuns:

Pai incearca vezi daca iti place, de ex la fetele cu ochi albastri nu le sta sa se dea cu albastru, vezi poate la tine iti sta daca te dai cu verde. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiajul verde(aceeasi nuanta cu a ochilor tai sau mai inchisa), iti va pune cel mai bine in evidenta ochii.In schimb, si nuantele inchise de albastru ti-ar pune frumos in evidenta ochii.In cazul in care ai ochii de un verde mediu, sau deschis, te poti machia si cu un albastru mediu.De asemenea, cremul, bejul si nuantele de verde spre maro pun frumos in evidenta ochii verzi.Acelasi lucru se poate spune si despre machiajul gri(cam toate nuantele)sau negru(perfecte pentru orice culoare a ochilor).

| bulin a răspuns:

Incearca si vezi big grin depinde de formatu fetei mai multe ti-ar sta bine si cu mov galben roz albastru verde tongue etc

| Mandy4105 a răspuns:

Am gasit un site care te-ar putea ajuta :
http://www.fetelespun.ro/articole/machiaj-pentru-ochi-verzi/

| flashback a răspuns:

Nuuu verde X_x Tiar sta bine cu un albastru deschis dar sa nu pui mult sau cu un mov mai inchis putin de tot la culoare sau un alb nu cu verde nu ti-ar sta bine pupici fundita?big grin

| pattyioana a răspuns:

Sincer nu trebuie neaparat sa te dai cu fard verde. poti sa te dai si cu albastru, si poti sa incerci si alte nuante cum ar fi un maro deschis, cald, si un roz pal. happy sper ca te-am ajutat. [ funda?! happy ]

| ElEnNnUtZzZa a răspuns:

BUna daca ai tenul deschis te prinde toate culorile mai ales albastru dar daca ai tenul la fel ca al vanessei hudgens ti-ar sta cum ii sta ei chiar daca ai ochii verziwinking sper ca ti-am fost de folos funda?