| anonim_4396 a întrebat:

Funda pentru raspunsul valabil! Am parul castaniu-saten inchis si as vrea sa capete o tenta roscata...Nu vreau sa ma vopsesc si nu vreau sa fie permanent adica vreau ceva care sa se curete dupa 2-3 luni.As vrea o vopsea din plante... Poate stit voi cateva trucuri "de la bunica". P. S.:Am incercat deja cu foi de ceapa si cu frunze de castan, dar nu sunt rezultate foarte vizibile. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| deniisa a răspuns:

Buna. Poti sa incerci un nuantator, o sa iti dea o culoare stralucitoare, iar avantajul este ca o sa treaca dupa mai multe spalari.
http://www.machiajul.ro/tag/nuantator-de-par/
Pa pa

2 răspunsuri:
| BellyGiggling a răspuns:

Buna Juicy!happy
Pai daca nu sunt prea vizibile cele incercate de tine nu cred ca ar mai fi vreo solutie `naturala`
Dar poti sa te duci sa iti cumperi[cred ca se gasesc si la farmacie] vopsele care se iau dupa 2 spalari.
Nu cred ca sunt scumpe. oricum mai putin decat cela permanente.
P.S.: nu cred ca alea sunt din pante[vopselele] dar daca vrei sa nu fie permanent si totusi sa se vada astea ti le recomandwinking
Mult succes!:*

| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Ai putea sa incerci cu sampoane pentru colorare, sau cu spray. Incearca la farmacie, acolo sigur te pot ajuta. Ceva pe 2-3 luni...nu prea stiu. Samponul dureaza cateva saptamani, iar sprayul cateva zile. Cel mai bine la farmacie.winking pup