| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDITA! Cum pot obtine o nuanta de roscat in mod natural? Am inteles ca se poate din frunze de ceapa, de nuc sau castan? Este corecta informatia? NU AS VREA SA AJUNG CA MORCOVUL. Culoarea naturala a parului meu e castaniu-saten inchis si nu l-am vopsit niciodata. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Da esti informata corect. Poti obtine o usoara noanta de roscat dupa mai multe infuzii si stai linistita, nu ai cum sa ajungi ca morcovul pentru ca infuzia nu este asa de puternica.

2 răspunsuri:
| RedHair a răspuns:

De frunze de ceapa nu am auzit, dar cu ceaiul din frunze de nuc obtii o culoare mai inchisa, in nici un caz roscat. Iar cu ceaiul de musetel iti poti deschide culoarea parului. De asemenea, poti folosi si suc de lamaie diluat cu apa (cauta pe Google). E adevarat, "tratamentul" dureaza mult, dar eu zic ca merita happy.
P.S.: Eu sunt blonda-roscata natural si-mi placee! big grin

| Andreea_1684 a răspuns:

Frunze de nuc