| Timidul333 a întrebat:

FUNDAAAA!
Salut. Am o intrebare foarte dura din punctul meu de vedere cu privire la viata mea zi de zi
In primul rand sa va spun ca am inceput sa depistez faptul ca la tample nu mai am par ( ceea ce m-a ingrozit enorm de tare si mi-a distrus cateva zile in depresie si-mi scazuse extrem de mult increderea in mine) Nu va ganditi ca era prea rar. Am un par foarte bogat cu exceptia tamplelor putin. Am fost la dermatolog iar acesta a zis sa nu-mi fac griji ca nu o sa chelesc pana la 25 30 de ani si ca este urmarea folosirii proteinelor de la sala.
Acum am 2 intrebari pentru voi la care sper sa imi raspundeti fara misto si cu cat mai mult interes:
1. Daca voi face sala, imi va pica parul datorita testosteronului produs?
2. Ce si cum pot folosii in mentinerea unui par perfect ca si baiat. Fiecare are anumite cosmaruri, acesta este unul dintre cosmarul meu. Ajutor FUNDAAA

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. NU iti va pica din cauza testosteronului produs de tine in mod natural. In schimb iti va pica daca vei lua proteine, suplimente cu testosteron, stimulatori de secretie de testosteron. Mare atentie, nu lua nimic fara sa ai acordul unui medic (de familie sau de medicina sportiva). Multe din produsele vandute in sali au, in mod ascuns, testosteron adaugat, pentru a le imbunatati efectul pe termen scurt.
2. E suficient sa mananci sanatos si sa folosesti un sampon obisnuit, spalandu-te o data la doua zile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brigaela):

Iti pica parul datoria suplimentelor cu proteine? De cand? happy

| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin86):

De cand contin foarte multe insecticide (din soia)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brigaela):

Exista suplimente fara niciun fel de continut "extra", nici macar indulcitori, doar proteina pura.

| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, dar cele facute din soia contin cantitati mari de insecticide, fiindca soia e foarte sensibila la daunatori. Cele bio sunt de 10-12 ori mai scumpe decat cele mai scumpe comercializate in sali si aproape nu exista pe piata romaneascca

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brigaela):

Stiu, acelea sunt importate. Oricum, asta e valabil si la mancare, ft multe alimente din ziua din azi sunt daunatoare.

| minrest a răspuns:

Iti pierzi increderea in tine, suferi de depresie si traiesti un cosmar pentru par? Pentru parul de la tample? Dar ce faceai cu parul, gandeai cu el? Sau te ajuta sa iti pastrezi echilibrul? Asta e o preocupare frivola dupa parerea mea pentru un barbat. Consoleaza-te cu ideea ca parul inteligent parasete un loc fara perspective.

| Timidul333 explică (pentru minrest):

E usor sa te ascunzi in fata unui argument de genul "parul prost paraseste capul bun".
Pentru mine pur si simplu conteaza foarte mult o podoapa capilara bogata si nu ma pot vedea fara par. Increderea de sine se bazeaza pe langa "cine sunt eu" si pe "cum arat eu" oricat de sfinti am fi si spunem ca ne uitam la sufletul cuiva, frumusetea conteaza.

| minrest a răspuns (pentru Timidul333):

Nu zice nimeni, conteaza aspectul. Dar frumusetea barbateasca acomodeaza si o teasta golasa, cu par rar, cu tample goale. Chiar si o cicatrice. Problema e ca tu te vezi doar intr-un anumit fel. E bine ca mergi la sala, ca sa fi in forma si sa ai forta, cand o sa fie nevoie, dar tu iei substante, de exemplu proteine. Stim de ce? Stim de la tine: ori arati exact cum vrei, ori depresie, groaza, cosmar.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Urmează sfatul medicului: nu mai utiliza proteine când mergi la sală. Îți recomand un supliment alimentar, special pentru cei ce fac sport și nu care nu are efecte adverse:
https://www.comenziforever.ro/......argi-ID390

| HugeHulk a răspuns:

Funda nu iti schimba genetica. Eu fac sala de mai bine de 15 ani si nu am probleme cu parul, depinde de genetica.