| User3245gjsjkwnd5 a întrebat:

Salut.
Am aproape 17 ani și am observat ceva ce ma îngrijorează.

Bun, deci o sa explic cum pot eu de bine.

Tatăl meu are 40 de ani și nu e chel dar are goluri in zona tâmplelor.
Am mai văzut poze cu el din tinerețe și mereu a avut parul asa..toți frații lui au la fel..cred ca e inserția parului..asa e genetica lor.

Chestia e ca și la mine am observat ceva asemănător doar ca nu e ca la el..eu am niște goluri foarte foarte mici..atât de mici încât nici nu știu dacă chiar am ceva.
(Are un breton mic..subțire. plus golurile alea..Eu am breton full)

Bun deci intrebarea mea este:
O sa chelesc? Ce o sa se întâmple? Asa e genetica lui la par sau cum? Are 40 de ani și nu e chel..doar golurile alea de la tample.

Atat am avut de spus..mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu o sa chelesti dar ai acelasi bagaj genetic deci in cativa ani asa o sa arati si tu.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Consideră că vei chelii și trăiești-ți viața.
Avantajul este că dacă NU-ȚI vei pierde părul, vei fi plăcut surprins. Iar dacă-l vei pierde nu vei fi șocat.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Cumparati de acum samponul Alpecin si pastilele Revalid. Vei avea nevoie, asa ca precautie.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Spala-te pe cap cu sampon odata sau de doua ori pe saptamana si nu vei cheli.

| Celdrept a răspuns (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Daca tăceai filosof rămâneai!