| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

FuNdiTzSaA,.
Buna allz.
As vrea sa-mi schimb culoarea parului cu blond. Din pacate, nu stiu ce sa fac sa-mi fac parul cu blond.Am parul saten cu negru albastrui.Nu stiu ce sa folosesc ca sa mi'l decolorez. Daca mi'as pune n'ar iesi. Ce sfaturi imi dati?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| gyo a răspuns:

Pai poti sa-l decolorezi cu solutii speciale din farmacie sau de la saloane.si dupa decolorare sa aplici vopseauahappy

insa eu te-as sfatui sa nu te faci acasa pentru ca s-ar putea sa-ti distrugi parul, decolorarea este destul de "periculoasa" pentru parul tau.stiu ca la salon este mai scump sa te vopsesti, dar mai bine platesti putin mai mult insa stii ca parul tau nu va avea atat de mult de suferit.

succes:*

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Saten cu negru? adica ai suvite sau cum? in niciun caz nu iti va iesi acasa ce vrei tu sa faci, si sunt slabe sanse sa trezi direct la blond chiar si la salon. de regula, cand se trece de la negru la blond, sunt mai multe etape. parul se deschide incet-incet, nu din prima. din pacate, chiar si daca ai avea parul tau natural, nu vopsit, acasa nu prea poti sa faci un blonf uniform daca nu ai experienta, pentru ca o sa iti iasa mai decolorat la radacina iar spre varfuri mai inchis. inteleg ca te tenteaza blondul pentru ca este vara, este normal, dar decat sa ai culoarea morcovului in cap, mai bine culoarea cu care iti sta bine.

| maddy0212 a răspuns:

In locul tau as cere sfatul unui hair stilist. El ar sti ce sa faca cu parul tau.

| oriflame_9415 a răspuns:

Foloseste decolorant pudra de la kalos e cea mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz sa nu faci u asta singura, du-te la un salon, cei de acolo vor reusi!

| gynutza_5762 a răspuns:

Sunt multe solutii dar ar putea sa esueze. mai degraba te-ai duce la un salon, cunosc multe persoane care au facut acest lucru si a functionat tongue

| ayramredcode a răspuns:

Cam greu poti ajunge la blond...asa am avut si eu parul, l-am decolorat la salon satenul a iesit blond iar negrul albastrui a iesit un portocaliu...mai bine mai astepti un timp ca sa se duca negru albastrui si dupa aia sa te faci blonda.parerea mea e sa te duci la un stilist si iti va spune cum sa procedezi. pup!