| Natalia89 a întrebat:

Haine si accesorii.Trebuie sa facem investiții pe termen lung? Desi banii nu sunt o problema mie nu imi vine sa dau bani multi pe haine sau accesorii de brand. Imi plac dar nu ma deranjează sa iau de ex un ceas Q&Q care seamănă cu unul scump gen Mk. Ma gandesc serios ca poate gresesc si nu ar trebui sa cumpăr multe lucruri si slab calitative. Voi cum procedati?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nici eu nu sunt genul care sa dea multi bani pe haine. Ca sa fiu sincera, cel mai des cumpar de la H&M si mai rar Bershka, Sinsay, Zara, Pull&bear si magazine de genul asta, intelegi tu. Hainele sunt ok, si destul de rezistente. Eu nu am avut probleme sa se rupa rapid. La genti e mai complicat, depinde de material, de cum este lucrata. Din cate am observat, incaltamintea e cel mai slab calitativa si acolo merita sa investesti mai multi bani dar nu exagerat. De exemplu Deichmann si Humanic au si preturi pentru orice buzunar si incaltaminte de calitate.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da se pot face investitii pe termen lung cumparand haine si incaltaminte de firma care rezista mai mult decat cele obisnuite.

| DaenerysofhouseTargaryen a răspuns:

Recunosc ca si mie imi place sa dau banii pe lucruri scumpe dar dupa mi-am dat seama ca mai bine iau chestii de brand pentru ca stii macar ca rezista in timp si le poti purta si peste 10 ani.
Daca chiar vrei sa nu dai asa multi bani pe branduri incearca sa iti iei mai rar de la branduri din astea mari (de ex MK sau Gucci etc.) si ia-ti mai des branduri din astea mai mici gen H&M Bershka etc.(la preturi acceptabile) investeste mai mult in pantofi sau chestii de brand pentru ca pe alea nu le cumperi tot timpul
MAI BINE DAI CAT DAI PE O GEANTA ORIGINARA DECAT PE 20 DE FAKE-URI pentru ca designerii respectivi sau au lucrat mult sa faca modelele respective iar altii vin si fura
Alege sa dai mai mult pe o pereche de pantofi de exemplu pe care nu ti-o cumperi atat de des cum iti cumperi un tricou sau o bluza
O VIATA AVEM