| Sara2 a întrebat:

de multe ori cand ies cu iubitul meu in oras mi-e pofta de una alta si imi este aiurea sa scot bani si sa ii zic "stii eu vreau aia ma duc sa imi cumpar" am asa o jena si nu stiu cum sa procedez si ma gandesc ca ar trebui sa cumpar si pentru el? voi cum procedati in astfel de situatii? si de fiecare data raman cu pofta in glanda sad

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asta a fost tare cu pofta in glandalaughing...pai nu vad de ce sa iti fie jena, daca vrei sa iti cumperi ceva, cumpara-ti ca doar din banii tai cumperi, daca i-ai cere lui ar fi alta treaba;
Pai, asa de bun simt ai putea sa ii spui daca vrea si el, poate ca te va refuza si va face el cinste cu ceea ce vrei tu sa cumperi, dar nu vad de ce sa iti fie jena sa cumperi ceva pe banii tai.
Eu cand am pofta de ceva, ii spun prietenului meu ca merg sa imi cumpar ceva, nu prea il intreb daca vrea sa ii cumpar si lui, ci imi cumpar ceea ce imi doresc si il intreb daca vrea si el ce mi-am luat eu.De multe ori ma intreaba el daca vreau ceva cand iesim.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi după aia vă supăraţi că bărbaţii vă obiectifică.
Adică ce... aveţi senzaţia că vi se cuvine totul şi voi meritaţi totul? Nu e nici pe departe aşa.
Dacă el îţi cumpără ţie e un gentleman, dacă tu îi cumperi lui e aiurea, sau cum?!
Te duci şi-ţi cumperi şi-i cumperi şi lui că doar el n-are bancă personală să-ţi facă ţie toate poftele!
Ia uite băi frate i-e jenă să se ducă să cumpere c-ar trebui să-i cumpere şi lui.
Uite de-asta se poartă urât unii bărbaţi cu voi: Pentru că mereu aveţi pretenţia să fiţi întreţinute şi să vi se facă cinste.
Vreţi egalitate cu bărbaţii? Stimabilelor, egalitatea e şi în obligaţii nu numai în drepturi!
O dată cu egalitatea nu mai sunteţi speciale stimabilelor ci sunteţi oameni care trebuie să aveţi şi voi bani şi să plătiţi şi voi consumaţia că doar bărbaţii nu sunt saci interminabili de bani!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te duci direct si iti cumperi, desigur ca il intrebi si pe el daca vrea ceva!

Desigur, ca in multe cazuri el o sa-ti plateasca, zic eu (la mine asa se intampla).

| valy a răspuns:

Ai putea sa propui...hai sa luam ceva bun. daca el se simte si are situatie in care sa iti ofere ce iti doresti e bine. daca il vezi ca stramba din nas.mergi de exemplu daca este ceva in cantitate mare puteti manca impreuna.sau daca ai tu posibilitate de bani poti sa ii cumperi si tu lui daca si el a facut acest gest. daca nu. dupa ce va despartiti fugi imediat la magazintongue.mult succes

| Emeraude a răspuns:

Eu cand ies oras cu al meu prieten evit sa trec pe langa vreun magazin de dulciuri/fast-food sau orice altceva pentru ca ma agaseaza tot timpul. "Vrei sa-ti cumpar ceva?", "Aaa, uite, vrei din-asta/din-aia/etc?", "Hai ma, sigur nu vrei ceva?".
Mi se intampla tot timpul si de obicei refuz, dar daca imi doresc ceva cu adevarat, desigur ca accept. Sau daca vreau eu si uita el sa ma intrebe laughing, ii spun sa vina cu mine sa-mi cumpar ceva si imi iau, fara nicio jena, ar fi chiar culmea sa-mi fie rusine sa-mi cumpar ceva doar pentru ca sunt cu el.
Cred ca asa ar trebui sa procedezi si tu, sa-i spui ca vrei sa-ti iei ceva si sa te astepte sau sa vina cu tine, iti cumperi si gata. Daca e un tip dragut si are si posibilitatea, iti va plati el consumatia, daca nu, ramai cu buzunarul mai usor.In ambele cazuri, nu trebuie sa te simti stanjenita! Doar sunteti impreuna si trebuie sa constituiti suport unul pentru altul! tongue
Succes!
Pa-pa!

| Aηηy a răspuns:

Ii zici ca vrei ce ai pofta si te duci sa-ti cumperi si ii cumperi si lui daca vrea sau ii zici ca ai bani doar pentru ce vrei sa-ti iei tu si poate el isi ia din banii lui happy. Sau cel mai politicos ar fi sa-ti cumpere el tie dar eu cand ies si vreau sa`mi iau ceva trebuie sa-i cumpar si persoanei de langa mine, de cele mai multe cazuri fete. happy asa ma iubesc toate ca fac cinste mai mereu pentru ca sunt o maaare pofticioasa.

| bluesky a răspuns:

Dincontra, va aprecia ca iti cumperi tu din banii tai si nu ii ceri lui, care ar fi aiurea. Bineinteles, daca e un gentleman, nu te va alsa sa iti cumperi tu si iti va cumpara el. happy Daca totusi te lasa il intrebi: vrei si tu?

ce e asa de greu?straight face

| Raluca_6071 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa iti cumperi ceva. Ca ai pofta.
Eu cand vreau ceva imi cumpara el big grin
So, nu trebuie sa ii cumperi tu lui, isi va cumpara singur, ba din contra iti va cumpara si tie.
Daca nu, cumparati tu!

Nu ai de ce sa iti fie jena, ai pofta de ceva cumparati!
Doar nu o sa se desparta de tine sau o sa rada de tine, nu?raised eyebrows

Sper ca te.am ajutat :*

| Mi$tiK a răspuns:

Pai ii zici "uite mie mie pofta de..., doresti si u?" fi deschisa zi de ce ai nevoie.