| BlancaFantasma a întrebat:

Heeelp va rog! trebuie sa ma duc la un majorat sambata la un coleg.si nu stiu cum sa`mi fac parulsad eu il am ondulat si are mult volumx( deci daca imi fac baie imi sta infoiat ca naibalaughing as vrea sa mi`l dau cu spuma sa mi se vada buclele mai bine dar nu stiu cum ca am mai incercat si nu`mi iasa bine deloclaughingimi spuneti si mie cum sa fac sa`mi iasa bine si sa nu mai am atat de mult volum? va rog! fundalove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Daca vrei bucle, volumul este foarte important. Buclele fara volum te fac sa arati ca o mâtza plouata.
Foloseste o spuma de par pentru definire, cu putere de fixare 3 sau 4. Incearca o spuma de la Wella. Toarna`ti in palma spuma cam cat o lingura pentru supa (nu masura spuma cu lingura, doar imagineaza`ti cam cat ar incapea intr-o lingura), apoi trece`ti degetele de la mana cealalta prin palma, cat sa iei putina spuma (nu prea multa odata), apoi trece`ti degetele prin par, ca si cand ai vrea sa-l aranjezi ca sa stea mai infoiat. La varfuri, poti sa pui mai multa spuma, ca sa se onduleze mai tare. Cand aplici spuma pe varfuri, invarte fiecare suvita pe deget, pentru bucle mai stranse. Ai grija la partea din spate, nu o neglija doar pentru ca nu o vzi foarte bine in oglinda. Daca nu reusesti sa aplici spuma uniform, roaga pe cineva sa te ajute. Dupa ce termini spuma din palma, repeta operatiunea pana cand parul tau ajunge la aspectul dorit. Ca sa n`o dai in bara, exerseaza acasa, cu cateva zile inainte de majorat. In felul asta, pana la ziua cea mare o sa te perfectionezi si o sa-ti iasa perfect.
Eu iti doresc mult succes si distractie placuta!

4 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Pai cu o noapte inainte te speli si dupa ce il usuci il intinzi cu placa si apoi il pui pe bigudiuri si stai asa toata noaptea. dar nu ti le dai jos dimineata pentru ca pana seara o sa-l ai urat...le dai jos cu vreo 30 min inainte sa pleci. dupa ce le dai jos poti sa prinzi cate va fire din fata la spate si iti dai parul cu fixativ. eu asa am facut si mi-a iesit superhappy

| MireseDisperateRo a răspuns:

Buna Simona, iei suvite pe rand si le dai cu spuma pe fiecare in parte, in special pe cele de deasupra, care se vor vedea cel mai bine. Testeaza pana sambata happy.

| SkaterGirl999 a răspuns:

Buna.Il poti indrepta cu placa! Daca ti-l indrepti bine iti va sta drept drept, daca nu vrei chiar asa drept drept il poti face doar putin si iti va sta doar putin ondulat!