| IateyourCookie a întrebat:

Heeey TPU. Voi (14-15 ani) cum va machiati la scoala?
P. S. De la cati ani va maciati?

7 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Eu am inceput de la varsta de 13 ani sa ma machiez poate ca nu e o varsta tocmai potrivita de a incepe acest lucru dar asa am simtit eu nevoia sa ma fac pentru a-mi pune calitatile in valoare.
-Eu folosesc foarte putin fond de ten pentru ca am un ten foarte curat si foarte rar imi apare cate un cos.
-Rimel
-Eyeliner
-Blush
-Gloss sau alte luciuri de buze de culoarea:roz,piersica etc. dar nu foarte aprinse.
-cu fardurile nu ma prea inteleg bine, doar cu Smokey Eyes cand il fac la ocazii si imi sta foarte bine, spun ca nu ma inteleg cu ele pentru ca nu imi plac cele stralucitoare si foarte colorate, optez
mai bine pentru Smokey si totul este bine.
Pa pa.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Nu...decat sa staj o ora in oglinda prefer sa mai invat la ceva.
Si oricum...pe noi la scoala nu ne lasa straight face

| Blondda a răspuns:

Da, putin fond de ten si putin rimel. Nu este foarte vizibil.

| Holocaust a răspuns:

Pai,as spune de la 14-15 ani(eu am 15).De ce nu? Pe strada vad pustoice machiate de 12 ani, asa ca...
Eu nu exagerez cu machiajul.Folosesc rimel/tus.Eu cred ca e destul, si arata destul de bine.
Bafta!

| Catalina1388 a răspuns:

MrBeanTeddyBear, te-as pupa, dar nu pot tongue
Fetelor, wake up! La 15 ani va machiati? Nu faceti greseala asta! Nimic nu esste mai frumos decat frumusetea naturala pusa in evidenta de accesorii. In loc de ruj (care arata urat pe buzele unei tinere), folositi gloss. Protectie si stralucire naturala. Va arata de 10 x mai bine.
Fond de ten? Pentru ce? Nu va bateti joc de frumusetea voastra; nu se mai intoarce inapoi!
Nu uitati ca fardurile au fost inventate ca sa acopere imperfectiuni...
Pupici!

| AlexandraM776 a răspuns:

Daca vrei sa te machezi la scoala ti-as recomanda sa nu te machezi astfel incat sa iasa prea mult in evidenta, altfel profesorii te vor lua la rost

| markien a răspuns:

E atât de urât, dar atracţia lui pentru ce?
http://stopfinger.com/goods_c3BlY19pZAk1ODcy.html