| dyana99scumpick a întrebat:

De la cati ani ati inceput sa va machiati?

13 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

De pe la 13-14 ani..cam devreme, atunci eram prea mica si cu alta mentalitate fata de cea de acum.

| Betty18 a răspuns:

Sfarsitul clasei a9a doar cu rimel, iar sfarsitul clasei a 10a si cu putina culoare sau tus negru. nu's genu sa ma machiez in exces...

| anyshor a răspuns:

De la 15 ani big grin. Sfatul meu este ca daca incepi sa te machezi sa nu folosesti fond de ten caci peste cativa ani iti vor aparea riduri. Un pic de rimel sau ruj nu strica.

| Kasia a răspuns:

De la 14 ani.

| Euletitia a răspuns:

De la 17 ani jumate am inceput sa ma machiez intr-un stil natural:fond de ten cand aveam acnee, acum, din fericire, am scapat complet de cosuri, ruj sau gloss intr-o nuanta f deschisa ziua si ruj rosu seara, fard de pleoape, uneori, si cam atat

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Daca ai o fata draguta este pacat s aiti stici fata, daca ai cosuri merge un machiaj fin. daca esti urata. poti pune si 10kg ca tot asa ramai

| xFakeSmilex a răspuns:

La varsta de 12 ani. Dar discret, asta insemnand doar gloss, rimel si putin corector. Gloss folosesc zilnic si corector, dar in zilele de vara incerc sa renunt la rimel, fard, pudra.

| mamasiita a răspuns:

Eu de la 4 ani
am avut si inca mai am o cariera solo
a trebuit sa incep de mica sa ma machez

| arual93 a răspuns:

Eu de la 16 anitongue

| allynNa20 a răspuns:

Pe la 13...acum am 14tongue
La inceput am inceput cu rimelul, dupa aceia cu fond de ten, apoi lipstik, apoi creion de ochi. Si uite asa, incepi sa te machezi in toata regulalaughing
Ok fard de pleoape nu folosesc pentru ca nu mi se potriveste. Si nici de obraz.

| Juliiia a răspuns:

M`am machiat la 13 ani prima data, iar acum nu ma mai machiez doar ocazional. E mai bine sa iti pastrezi fata curata si sa fi naturala.

| annns a răspuns:

Eu am inceput de la 12 happy... dar nu foarte strident, foloseam fard de pleoape si mascara

| Naty_Nataly_1998 a răspuns:

La 12 ani am inceput sa ma machiez.