| D33a98 a întrebat:

Voi de la cati ani va machiati?

Răspuns Câştigător
| Veve :X a răspuns:

Paii de vara trecuta laughing aveam 14 ani si un picutz big grin dar la mine ``machiajul`` inseamna putin rimel (am genele ff lungi love struck ) si luciu si gatabatting eyelashes aa si daca este nevoie de o pudra, dar foarte foarte rar big grin doar la un eveniment ``important``batting eyelashes

17 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

De la 12happy. Dar pentru mine machiaj inseamna un gloss de 3 ori pe luna si creion de ochi.

| LoveMusic a răspuns:

De la 13 laughing big grin Dar nu strident, doar ocazional. Puţin rimel, luciu de buze şi foarte rar un fard deschis.

| LoLo a răspuns:

De la 15 ani...

| Frogie a răspuns:

Pai cam de la 15 ani dar nu foloseam produsele in exces, doar la ocazii si decat un pic de dermatograf si ruj! La 17-18 am inceput cu fondul de ten. Acum am 19 si folosesc machiajul doar cand ies prin parc sau prin oras. happy

| Maia a răspuns:

De la 15 ani :d! Si nu am inceputu cu un "kilogram" de fond de ten pentru ca acesta ataca primul tenul.Am inceput cu un fard de ploape usor, un luciu la fel de usor, rimel, putina pudra(nu este recomandata pentru varsta de 15ani). Un machiaj dragut pentru o adolescenta de atunci :d! Nu ca fetele din ziua de astazi :-

| Glamour612 a răspuns:

De la 12 anibig grinhappy... dar nu exagerezbatting eyelashes

| Kandy a răspuns:

De la 13 ani big grin. Dar prin "machiaj" ma refer la luciu de buze si creion de ochi happy.

| gabriela007 a răspuns:

Eu am 13 ani, nu ma machiez chiar asa de tare.doar rimel si luciu de buze :d

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

De la 15 ani tongue
Pe la 14 am inceput cu rimelul, creionu dermatograf,, iar acum fond de ten si toate cele, dar nu strident happy

| aallexxannddrra a răspuns:

Pai, de pe la 12 ani. Deloc strident, rimel si luciu de buze. :d Si strident la ocazii[fara fond de tenstraight face]

| RuXaaNdRRa a răspuns:

16 ani ma bucur de frumusetea asta, mai tarziu cind am sa incerc sa-mi ascund virsta atunci am sa-l folosesc

| anonimathebest a răspuns:

Eu ma machiez de acuma.Am 10 ani.La mine un machiaj inseamna luciu de buze, Fard de pleoape, rimel de ochi si parfum. Dar De cateva ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la 6 ani am descoperit machiajul cand mama nu era acasa si pe la 7 ani de la verisoara mea pentru ca era reprezentant avon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 putin si d la 14-15 baga tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la 6 sau 5 ani

| shiro a răspuns:

De pe la 12 ani...si jumatate, am inceput cu un fond de ten pentru adolescenti si un luciu de buze. Nu ma macheam strident, si iti recomand ca nici tu sa nu o faci, pentru ca principala ocupateie e sa margi la scola, iar profesori fac gura, si nici nu prea e timpul (am vazut ca ai 11-12 ani). Sfat: daca te dai cu fond de ten sau pudra, e bine sa dai inainte cu o crema-pentru a pastra hidratarea pielii-