| OneDirectionForever1D a întrebat:

Heei.Am vazut colege si prietene care au facut inele, cercei etc din plastilina speciala care se pune la cuptor si se intareste.Pe internet,unde as putea gasi? Cum se cheama setul? Si,pe langa cel cu plastilina, as vrea si setul ala cu acel cerculet metalic care se lipeste de modelul facut din plastilina.Adica pentru a putea fi pus inelul pe deget si cerceii in ureche.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Plastilina se numeste fimo, daca o sa cauti pe net o sa gasesti si suporti pentru inele, brose, cercei. Spor la treaba!

2 răspunsuri:
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmm,eu am avut cercei din asa ceva si s-au rupt destul de usor (fie eu sunt prea repezita, fie cerceii sunt foarte prosti)

| Dafii a răspuns:

Plastelina pe care o folosesc fetele repective se numeste fimo :*. Am o colega in clasa care lucreaza cu astfel de plastelina si se pricepe extraordinar de multwinking. Ai putea gasi pe la librarii