| crybaby220 a întrebat:

Heei! Mi-am luat un fon de ten acum cateva zile, mai exact cea mai deschisa care ramasese (103 true ivory) dar se pare ca fata mea e mai deschisa cu o nuanta si se cam observa... Si eu care voiam o nuanta mai deschisa decat cea a pielii mele... Cum as putea sa o deschid? Sau ce altceva as putea face?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

O poti aplica si pe gat sa nu se vada diferenta, dar e putin cam "messy" practica asta, ca te poti murdari, mai ales acum ca e iarna. Exista niste picaturi pentru deschiderea, respectiv inchiderea nuantei fondului de ten la the body shop, la alverde in magazinele DM. Il mai poti combina cu o crema hidratanta(dar nu prea grasa), dar sa tii cont ca folosind trucul asta, acoperirea o sa fie mai mica in functie de cata crema pui

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti cumperi un fond de ten foarte deschis. Eu folosesc Seventeen time plus 01 ca sa deschid fondurile de ten, e foarte alb si costa vreo 30-35 lei.
http://www.depozituldecosmetice.ro/......-30ml.html

Daca te intereseaza fondurile de ten foarte deschise am dat aici cateva exemple :
https://www.tpu.ro/......ia-e-prea/

| Kira5854 a răspuns:

Cumpara.ti inca unul(tot ivory pentru ca altfel e posibil sa nu se amestece bine sau sa se vada dupa aiurea) si ori amesteci, ori il folosesti pentru conturing pe asta. Il poti tine oricum pentru la vara cand te vei bronza si vei avea nevoie de cv mai inchis.