| Patrăţel a întrebat:

Heei; o3. o micuta problema : eu sunt destul de scunda 1, 58 cred ca maxim, probabil ca in timp corpul meu se va mai schimba deoarece am doar 14 ani, in fine, problema este ca am picioarele cam scurte si putin cam groase straight face( in partea de sus), cum as putea sa dau impresia ca sunt mai lungi? sau sa slabesc cumva in partea de sus a picioarelor? ceva exercitii?big grin

8 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Buna, eu am picioarele ok, nu sunt scurte dar imi place sa creez iluzia de "mai lungi".
ca sa le intretin alerg (asa slabesti uniform, nu doar in anumite parti si muschii ti se alungesc). nu te-as sfatui sa te apuci de fotbal asa cum zice mara, deoarece fotbalul favorizeaza ingrosarea coapselor (depui multa masa musculara pe coapse si o sa arati ca un carnat).

prefer sa port pantaloni drepti, simpli, fara brizbrizuri sau alte porcarii sclipicioase si de preferat de culoare inchisa. astfel picioarele par mai suple si mai lungi.

sper ca te-am ajutat

| Ancutsa a răspuns:

Buna! :*
Cam aceeasi problema o am eu :D. De crescut mai este timp pana la 18 ani, daca ai vrea sa faci muschi doar la fese si sa slabesti in partea de sus, uite aici un video foarte bun. Te asigur ca are efecte daca te tii sa le faci in fiecare zi timp de 2 saptamani!
http://www.youtube.com/watch?v=ooRb290Wh28

Iar daca ai vrea sa pari mai inalta, tocurile te avantajeaza mult.
P.S : blugii te fac sa pari scunda.

Te-am pupat si sper ca ti-am fost de folos!

| MissCupcake_7313 a răspuns:

Pai poti sa pari mai inalta purtand haine adecvate.Incearca sa cumperi numai balerini, pantofior, ghete cu toc de 4-5 cm, la varsta ta e permis.Bluza pe care o porti sa fie cat mai scurta adica sa nu depaseasca talia pantalonului cu mai mult de 3 -4 cm sau poti sa porti tricouri si camasi si sa ti le bagi in pantaloni.Cumparati blugi si fuste cu talia mai inalta, incearca sa accesorizezi cu o curea pentru a masca faptul ca poti bluza in pantalon sau in fusta. Poti purta de asemenea fuste si rochii dar sa nu depasasca jumatea coapsei cu tenesi sau pantofiori, dar neaparat sa aiba talia marcata ferm din croiala cu un cordon sau ii pui o curea.Sa eviti pantalonii cu turul lasat salvarii si fustele pana la genunchi.
uite cateva sugestii de tinute : http://lookbook.nu/look/2162211-A-MELBOURNE-WINTER
http://lookbook.nu/look/2161995-moody-dots
http://lookbook.nu/look/2163883-Another-Day
http://lookbook.nu/look/2160069-summer-days
http://lookbook.nu/look/2163819-Second-Skin
http://lookbook.nu/look/2161911-ME-SKIRT-AND-BUBBLES
ok.cred ca ajunge. funda? ce zici?

| MissCupcake_7313 a răspuns:

Si ce azis beby e foarte bine!

| Mara11Mara11 a răspuns:

Buna,eu am o problema opusa tie sunt prea inalta, am 11 ani si 1, 70.Sa faci sporturi de exemplu:inot, sa tragi de fiare, fotbal etc.In niciun caz sa nu faci Baschet pentru ca te lungesti si nu o sa mai cresti, pana la varsta de 18 ani trebuie neaparat sa tragi de fiare exista la sala aparat special. funda?

| beby_6532 a răspuns:

Daca porti pantaloni scurti sau fuste opteaza pentru incaltaminte de culoarea piciorului, iar daca alegi pantaloni lungi, incaltamintea trebuie sa fie de culoarea pantalonului pentru a da impresia de picioare lungi.

| JeAdina a răspuns:

Hmmm. Pai, eu zic ca o alimentatie sanatoasa si consistena si basket te poate face sa cresti pic in inaltime [in special in zona picioarelor]
. Poarta mai mult pantaloni de trening daca nu vrei sa pari si mai scunda. Nu purta pantaloni f stramti.winking

| BlackStile a răspuns:

Inlegatura cu ce.a zis Mara nu ai voie sa tragi de fiare la varsta astaa[-x iti strici coloana.si 1,70 la 11 ani? pff