| Imdreaming a întrebat:

Heei. Numele meu este Alexandra, am 15 ani si jumatate si locuiesc pe undeva prin Romania. Problema mea mai exact incepe cu faptul ca sunt scunda, am mai exact 1.60 si undeva la 60-65 kg... De ceva timp tot incerc sa slabesc. Mama mea avand de fel picioarele mai groase mi s-a transmis si mie aceasta problema iar eu nu am putut purta niciodata pantaloni scurti. Pur si simplu nu imi place cum arat, parintii mei nu vor sa imi plateasca sala luna de luna sau orice alt fel de activitate care m-ar ajuta intr-un fel. Am facut sport, am facut karate, dansuri insa au fost anumite probleme si am renuntat, apoi am inceput sa ma ingras. Eu de fel nu mananc foarte mult, pot spune ca mananac ca orice copil normal. De cateva luni mi-au aparut vergeturi pe picioare, in zona spatelui aproape de fund si chiar pe fund [ nu stiu daca sunt vergeturi insa cam asa arata, au o culoare rosie.] Totusi cum as putea scapa de ele? Nu stiu daca cer prea mult insa ce exercitii mi-ati recomanda sa fac in casa? Ce as putea face sa slabesc destul de repede? Nu as vrea sa merg la alergat pentru ca nu am cu cine si sincer mi-e si rusine. M-as simtii total aiurea ca prietenii sau persoane care ma cunosc sa ma vada alergand pentru ca de fel incerc sa evit discutii despre greutate sau le spun ca ma simt bine in pielea mea. Generatiile din ziua de azi cand vor sa te jigneasca intotdeauna se leaga de defectele fizice nu de cele morale asa ca incerc sa par indiferenta. Chiar m-ar ajuta ceva ajutor pentru ca eu sunt genul de persoana care nu suporta sa poarte ceva care de exemplu mi-ar arata burta sau grosimea picioarelor insa multe dintre haine nu imi mai vin sa nu imi vin asa cum imi veneau inainte si nu sunt un copil de bani gata care sa isi schimbe hainele odata pe saptamana. As vrea sa dau jos ceva sa ajung macar pana la 50-55 kg insa as vrea sa fac exercitii in casa, unde nu sta nimeni sa ma priveasca.

3 răspunsuri:
| 199X a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=IR31lyaxJE4 sau https://www.youtube.com/watch?v=EgZ2CC7nfws. Incearca sa mananci la ore fixe si fara porcarii daca chiar vrei poti sa slabesti. si nu trebuie sa iti fie rusine sa alergi. Alergatul e chiar foarte sanatos atat pentru corp cat si pentru minte si nu stiu ce prieteni ai daca iti e rusine sa alergi fata de ei. Oricum bafta

| Imdreaming explică (pentru 199X):

Multumesc frumos, apreciez happy
Ideea e ca pe mine nu ma intereseaza ce spun ei dar nu suport pur si simplu ca cineva sa creada ca sunt complexata de felul in care arat.

| 199X a răspuns (pentru Imdreaming):

Inteleg. dar hei nu trebuie sa o iei neaparat asa, uita-te cati oameni alearga si nu pentru a slabi ci pentru a se mentine sanatosi. Oricum daca faci exercitile alea nu mai ai nevoie de nimic laughing