| Alina23012000 a întrebat:

Heei ^_^, salut pe toata lumea happy.
Cum sa-mi prind parul, daca il voi avea cret sau bucle mici? happy
Sa presupunem ca mi-l voi lasa drept, cum il prind?
Funda cel mai bun raspuns :* ♥.

Răspuns Câştigător
| ElizaaaX a răspuns:

Daca il ai cu bucle mici ai putea sa-ti prinzi cateva suvite cu o funda in spate ori sa ti-l faci coada impletita pe o parte. Daca urasti ca parul sa-ti vina in fata, ai putea sa-l prinzi intr-un coc lejer in varful capului. Daca ti-l lasi drept iti poti face un coc japonez sau o coada de cal(dar nu foarte stransa), despre care am auzit ca este in trend ori sa ti-l impletesti ori pe o parte ori iti faci doar o suvita impletita pe care ti-o prinzi cu o clama in spate.O coafura foarte frumoasa este si aceasta: http://www.youtube.com/watch?v=-rNYqLnhk6k sau http://www.youtube.com/watch?v=5o2UFuqjjr0.Sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O coada simpla de cal, ori inalta in varful capului ori jos la ceafa. Ori o codita impletita intr-o parte, impletita normal sau fish braid. Il poti prinde si intr-un coc in varful capului sau daca e cret un coc lejer la ceafa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Un coc lejer sau un coc de balerina.