| Nonameandnozone a întrebat:

Heei, TPU. Imi puteti spune, va rog frumos, cum as putea slabi 3-4 kg mai rapid. Nu vreau diete sau ceva asemanator pentru ca sunt in crestere si din cate am inteles nu sunt prea bune. Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Sport.
Altfel nu ai cum. Succes.

| bumtzbumtz a răspuns:

Alearga si tu cate jumatate de ora in fiecare zi...fa si tu sport.winking

| madisong a răspuns:

Incearca sa manaci cat mai multe mere.Merele,printre altele au calorii negative si doar simplu efort de a le manca consuma mai multe calorii decat primesti.De asemenea poti gasi aici restul http://abcfitness.ro/alimente-cu-calorii-negative-alin-constantin/.Funda?

| Aannoonniimmuull a răspuns:

In primul rand renunti la alimentele care contin carbohidrati(cartofi, paste, paine etc). Deci daca mananci paine renunta la ea, ia-ti adio de la dulciuri(ciocolata, cornuri), la fel si de la chipsuri. Bea multa apa, odihneste-te in cursul zilei(dormi 2-3 ore pe zi) si bineinteles fa sport ca sa arzi caloriile. Alearga si tu cate o ora in fiecare zi. Ideea e sa consumi mai multe calorii decat mananci(deficit caloric), iar caloriile trebuie sa le scazi treptat. Spre exemplu daca astazi ai mancat 2000 maine incerca sa mananci 1900, poimaine 1800 si tot asa pana ajungi la o anumita limita. Bafta la slabit!