| XxAndreea a întrebat:

Heeii TPU peste o saptamana as vrea sa imi fac varfurile roscate..dar..sa le fac eu acasa sau sa ma duc la salon..si mai ales..ar arata bine? Sunt satena si am pe unele parti suvite blonde...deci..sa le fac roscate sau..alta culoare care sa ma prinda? Voi ce ziceti? Cel mai folositor raspuns fundita :***!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să îți stea bine cu șuvite roșcate. Dar, dacă cele blonde sunt așa evidente, îți recomand să-ți vopsești tot părul șaten după care și șuvițele alea roșcate.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sunt suvitele alea cat de groase si etc. Dar pe par saten, mai ales inchis da bine cam orice culoare trasnita. Daca te faci cu nuantator in speranta ca o sa se duca la prima ploaie ..gresesti, poate tine si 2 luni. Vorbesc despre cel de la Loncolor. Eu pe parul meu blond m-am facut cu direction si s-a dus nuanta intensa dupa 3 spalari. Dar vopseaua asta e 35 si daca nu esti din Bucuresti mai dai inca 20 pe transport. Dar daca vrei o culoare cat mai trasnita care nu o gasesti pe piata poti folosii vopseaua lor http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSELE-PAR/ dar decolorarea e obligatorie, altfel nu-ti ramane culoarea in par iar pe par saten nu prinde nimic. In plus, cu cat e nuanta mai deschisa fata de parul tau cu atat nu are sanse sa prinda pe par nedecolorat, oricum la tine ar fi musai o decolorare.

Well..am lungit-o. Eu in locul tau m-as face acasa si as pune pe cineva. O sa arate mai super pe un par decolorat pentru ca ar fi mai intens dar acum e alegerea ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da, vazusem prin magazine spuma coloranta ca un fel de nuantator dar care ar tine 2 saptamani asa. E vorba de asta http://www.mycosmetics.ro/......ttp?/c.php sau poti incerca cu carmin ca sa iti dai seama de culoare, se duce la prima spalare si nu afecteaza asa rau parul cum zic unele persoane, ma faceam cand eram mica. :)

| MonnicaM a răspuns:

Eu zic sa nu te vopsesti.Vei avea trei culori pe par..nu e prea placut. Daca vrei neaparat sa te vopsesti, atunci incearca, numai sa nu regreti dupawinking

| dikaaa a răspuns:

Ar merge roscata, te poti face acasa sa nu mai cheltui banii la salon.
BAFTA

| Marzipany a răspuns:

Eu zic sa nu iti vopsesti parul inca. Daca iti faci suvite/varfuri de alta culoare se arde parul(arata ca niste paie) si daca vrei sa iti scurtezi putin parul (sa ai inca suvite/varfuri colorate) nu o sa poti.

| qIrinna a răspuns:

Pe saten arata bine roscat, insa nu stiu ce sa zic de suvitele blonde.Incearca numai sa nu regreti dupa.

| Alex1234123 a răspuns:

Pe saten arata bine roscat, insa nu stiu ce sa zic de suvitele blonde.

De vopsit o poti face acasa cu inca cineva care sa te ajute.

Ai grije sa nu stai mult sa nu iti arda parul!

| Helen99 a răspuns:

Iti recomand prima oara sa iti faci acasa cu o vopsea temporala si vezi daca iti sta bine apoi te duci la salon si iti faci cu aceeasi culoare permanent. big grin