| bilushca a întrebat:

Heeyy..de o luna a inceput sa imi cada parul destul de rau. eu si asa il am rar si cu firu subtire, daca mai si cadeeeee tragedie sad nu am avut ce face si l am dat cu decolorant, probabil de aia...de curand am inceput sa imi fac masti cu ulei de ricin sau argila, le alternez(+ de curand mi am cumparat samponul Fitoval impotriva caderii parului) oare in cat timp ar trebui sa observ o imbunatatire? poate suna aiurea da dupa 2 sapt. jum ma asteptam sa observ o imbunatatire sad m am saturat sa vad ca imi cade..mai ales ca nu il am des.

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Buna
Nu iti fa probleme, se spune ca toamna parul cade, mai mult deoarece se regenereaza nu te speria.Si foarte bine faci cu acela masti.In cat timp? probabil si cat de des folosesti acel tratament, iti spun doar sa nu exagere, o data de doua ori pe saptamana este perfect.Nu te speria, mergi inainte cu tratamentu.
Numai bine.

3 răspunsuri:
| alexalexa2000 a răspuns:

Bunăă.Și eu am aceeași problemă.AM încercat să folosesc masca regenerantă cu petroleum și cu un șampon cu nuc contra căderii părului de la Activa Plant.Am văzut rezultate după vreo 2 săptămâni de folosire.Mult succes!

| elle467 a răspuns:

Argila nu e si pentru par, cel putin eu nu am auzit.
Da, e prea devreme sa te astepti la un rezultat dupa 2 saptamani.Mai bine fa-ti masti cu ulei de ricin amestecat cu ulei de masline, galbenus de ou, vitamina a, e, iti invelesti parul intr-un prosop cald si stai 5-6 ore cu el asa dupa care il clatesti bine cu sampon si balsam, poti face chestia asta si in fiecare zi, sau la 2 zile..cum iti vine mai bine..asteapta-te la rezultate dupa o luna cel putin.

| bilushca explică (pentru elle467):

Am o argila adusa din Rusia care se foloseste si pentru par happy