| GasaiYuno a întrebat:

Hei!` :3 Am 13 ani si vreau sa ma fac blonda la varfuri (am parul saten) Mamei inca nu i-am spus dar vara trecuta mi-am m-ai facut suvite zor(dar de fapt era mov) si i-am spus dupa. Bineinteles ca, cu nuantator...Si vreau sa stiu daca se gaseste nuantator blond la tub adica ca o sticla de sapun lichid sa nu fie la pliculet si cat costa. Si vreau sa stiu parerea voastra..sa ma fac sau nu? big grin
Fundaa!

12 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Nu ai cum sa te faci cu nuantator blonda happy Incearca sa iti iei o pudra decoloranta, ti-o aplici si stai cu ea vreo 15-20 de minute ca sa nu iti arda parul :* Ai grija ca daca nu iti iei o pudra buna, exista riscul sa ti se arda parul si ti se va face ca lana laughing :* Succes! >big grin

| CatEyes28 a răspuns:

Am si eu la fel cum zici ca vrei.
Eu le-am facut cu decolorant. happy

| GasaiYuno explică (pentru CatEyes28):

Pai da...dar chestia este ca nu vreau pentru totdeauna vreau sa se ia la cateva spalari

| CatEyes28 a răspuns (pentru GasaiYuno):

Daca le faci cu vopsea nu cred ca se prinde culoarea.

| Park1Suin a răspuns:

Keep calm and ramai cu picioarele pe Pamant.

| GasaiYuno explică (pentru Park1Suin):

Asta nu e inca nimic din ce vreau sa fac eu laughing... Momentan ma multumesc(ba nu) cu 3 gauri la urechi sad

| Lina1993 a răspuns:

nu are cum sa iasa la cateva spalari, pentru ca din moment ce il decolorezi, scoti pigmentul ala de saten din parul tau si nu reapare singur dupa o perioada.
In concluzie, daca vrei sa-ti deschizi culoarea parului nu ai cale te intoarcere. Cu nuantatorul blond nu rezolvi nimic, pentru ca daca vrei e logic, n-ai cum sa transformi un par saten intr-un par blond DECAT prin decolorare.

| cappytempo a răspuns:

Saten cu varf blond nu am mai vazut.Gasesti la pliculet praf decolorant, daca vrei sa se vada bine blondul...Bafta! happy

| GasaiYuno explică (pentru cappytempo):

Saten adica...castaniu....si adica daca ma decolorez voi fi blonda? laughing

| cappytempo a răspuns (pentru GasaiYuno):

Decolorantull e pentru sa te faci blonda mai repede si mai ales daca culoarea parului tau este mai inchis. Daca te faci cu vopsea blonda peste castaniu nu iti va iesi.

| GasaiYuno explică (pentru GasaiYuno):

Adica....mai pe inteles vreau sa ma fac ca Antonia dar am parul mai scurt...pana la umeri. sad

| HopeRadioClick a răspuns:

De ce nu o intrebi pe mama ta? s-ar putea sa te surprinda ce sfat bun ti-ar da...winking