| Anonima123abc a întrebat:

Hei.Am 13 ani si am o problema foarte grava in privinta danturii. Pana la varsta de 6-7 ani am avut dinti perfecti insa acum am fluoroza dentara severa (am pete maronii foarte evidentiate pe dinti). Cand eram in clasele primare eram mereu intrebata daca ma mai spal si eu pe dinti, toti radeau si barfeau de dantura mea. Acum, ca am mai crescut mai putine persoane ma intreaba acest lucru insa dar totusi ma simt foarte prost. Cand am fost la stomatolog, mi-a spus ca pana la varsta de 16 ani nu se poate face nimic, insa cam imi pierd sperantele ca se va poate indrepta ceva. Mi-e rusine sa vorbesc, sa cant, sa zambesc sau sa ma rad. Mi-e foarte rusine sa cunosc persoane noi, fiindca ma tem ca nu vor intelege problema mea. Plang mereu din cauza asta si ma complexez foarte mult. Ma simt foarte prost cand ceilalti copii zambesc in poze iar eu trebuie sa stau cu gura inchisa. Mi-e rusine de mine...

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Acum nu stiu de tine, dar din cate stiu 80 de lei costa albirea dintiilor.
Probabil n-ar varsta necesara.

| 666667 a răspuns:

Spalate cu pasta de dinti colgate care in 14 zile iti albeste dinti.

| Anonima123abc explică:

Nu ajută((