| LoveLebadaa a întrebat:

Mi se pare ciudat sa-mi dau cu crema pe fata. Am senzatia ca imi stric tenul, pentru ca de mica mama imi zicea sa nu le folosesc pe fata. Dar am nevoie, deoarece dupa ce intind fondul de ten apar cojite, semn ca am nevoie de hidratare. Va rog sa-mi recomandati o crema hidratanta buna, si cat mai naturala. Oare cele de la Nivea sunt bune? Funda happy

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Bine ca folosesti fond de ten " dupa ureche"
Pasii pe care trebuie sa ii faci inaintea aplicarii fondului de ten!
Cureti fata cu gel special pentru fata
Aplici tonicul
HIDRATEZI fata cu crema de fata( au aparut creme special pentru toate tipurile de ten GARNIER gras/mixt/uscat)
Poti folosi dupa crema un stabilizator de fond de ten( il poti gasi in make-up shop)
Fond de ten il aplici cu o pensula speciala

Fondul de ten nu il poti folosi fara hidratare!
Ai sa iti strici tenul fara crema de hidratare!
Plus ca nu ar trebui sa folosesti fondul de ten incearca creme special pentru tipul de ten pe care il ai poate asa nu o sa mai fii nevoita da folosesti fondul de ten!

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Sunt bune toate cremele pentru hidratare de la Nivea. Dar de ce iti strici fata cu fondul de ten? Mai bine, numai folosi fondul de ten, nu o sa mai fii nevoita sa folosesti nici crema pentru hidratare si o sa ai un aspect natural si frumos! Faci cum vrei eu ti-am zis! Bafta :*! Peace♥
funda?

| AlexandraPink a răspuns:

Niciodata sa nu aplici fondul de ten fara o crema hidratanta! Foloseste orice crema de la Nivea, sunt bune si nu ai cum sa iti strici tenul cum spune mama ta. Il strici de la fondul de ten, nu de la crema de fata. Iti recomand ca in loc de fond de ten sa folosesti BB Cream, e o crema care acopera partial si nu incarca tenul. gasesti si de la Nivea