| ButterFly_8644 a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare.prima big grin
Am 16 ani(nu stiu cat de mult conteaza tongue) si as vrea sa stiu care este cel mai bun Fond de Ten(daca se poate spune asa big grin), adica sa nu`mi apara cosuri si mai stiu eu ce alte chestii happy
Nu sunt fana, de obicei nu folosesc, dar pentru ocazii "speciale" de ce nu?! big grin

Am inteles ca cele cu minerale sunt foarte bune thinking
Acum nu stiu, astept pareri de la voi, fetelor! big grin Si baieti nah, daca stiti laughing).

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

Te-as sfatui mai degraba sa folosesti o crema de zi cu factor de protectie si pigment. La varsta ta tenul e foarte proaspat si frumos si nu merita sa il ascunzi sub fondul de ten. O crema din asta (exista la Clinique, Nivea, Avon, Neutrogena) te protejeaza de ultraviolete si de impuritati si da doar o acoperire usoara, cat sa faca pielea uniforma. Pentru ocazii speciale, poti pune putina pudra cu minerale deasupra si vei avea un finish frumos, deosebit.

4 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Eu folosesc Giordani Gold(fond de ten cu proprietati adaptabile). are o textura usoara, nu iti apar cosuri.Am folosit si Affinitone, dar am ramas la cel de la Giordani(oriflame)

| danutza a răspuns:

Yo folosesc de la Maybelline New York cu vitamina E si e f bon :X

| ButterFly_8644 explică:

Multumesc mult! big grin

| nuamnuvreau a răspuns:

Am vazut fond de ten Vichy, CONTRA cosurilor.Am luat si eu o mostra, de abia astept s-o ''testez''.