| anonim_4396 a întrebat:

buna, stiu ca este o intrebare foarte stupida, dar totusi o sa intreb
am dansat ieri toata seara si m-a calcat cineva pe picior. ajunsa acasa am observat ca mi-a crapat unghia de la degetul mare de la picior si sangera.am dat putin cu mana si acea jumatate de unghie mai are putin si cade, se va rupe/si pe deasupra ma mai si doare. daca este posibil as vrea sa-mi spuneti ce sa fac ca sa nu-mi cada acea jumatate de unghie(se va privi urat si cred ca e si dureros)ce sa fac sa nu se rupa? mersy anticipat

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai bine sa o scoti pentru ca va creste o noua unghie si daca creste peste cea veche va fi mult mai rau, scoate-o si aplica iod il lasi sa isi faca efectul si dupa 6 minute pui un leocoplast, inainte sa dormi scoti leocoplastul si gata se va vindeca.

| danielahopes a răspuns:

Pai ti-as zice sa ti-o rupi si puneti un bandaj pana se va vindeca mi s-a intamplat si eu asa am facut sper ca te-am ajutat cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca mai ai ce sa faci.din moment ce e si rupta...o sa-ti cada singura.nu prea ai ce sa facistraight face si stiu e naspa nu am patit dar au patit alte persuane pe care le cunosc.o sa-ti creasca alta in locul ei de cazut tot are sa cada din moment ce ai fost lovita asa rau este crescuta alta dedesubt