| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Hei! Azi am stat la plaja in jur de 2 ore, de la 10 la 12 dimineata. Prostia mea a fost ca nu m-am dat cu nimic. Acum sunt bronzata, dar putin rosie. Pot sa mai stau si maine? Sau sa astept pana roseata asta se transforma in bronz? Si daca mai pot sta maine, cu ce ar trebui sa ma dau?

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
În seara asta dă-te cu cremă de după soare. (pentru că o să te usture, și n-o să poți dormi).
Și mâine când mergi la mare, dă-te cu cremă pentru soare.
Cancerul de piele apare când stai mulți ani în soare! nu dacă stai o oră, două.
Crede-mă, știu ce spun.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa nu te mai expui mai bine astepti 1 zi sau sa stai mai la umbra sau in apa (in apa se prinde bronzu mai bine decat daca stai toata ziua pe cersaf sa te infierbanti) si daca te ustura pielea poti pune feli de castraveti (a functionat in cazul meu)sau iaurt si data viitoare date cu crema solara sau spray altfel te risti sa ai probleme cu pielea sau in cel mai rau caz cancer de piele si daca nu mai vrei sa fi,, rosie" nu te afisa la soare in jurul orelor 12:00-13:00 big grin Succes

| david1234567890 a răspuns:

Te poti duce si maine dar trebuie sa te dai cu spray solar. Spun asta pentru ca mie si prietenului meu n-i s-a intamplat asta.

| PickUp a răspuns:

Heyhappy
Da potihappy Da-te cu ceva anti solar care sa contina morcov sau pepene pentru ca asta ajuta la bronzarea fina si frumoasa! Nu o sa te arzihappy
bafta:**
Funda?big grin

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Date cu iaurt ca sa iti calmezi pielea. Date cu ulei de masline inainte de plaja, o sa ai un bronz frumos. Si cred ca vreo 2 zile ar trebui sa astepti sa ti se calmeze pielea.

| Andrei899 a răspuns:

Eu cred ca ai putea si maine sa mergi la plaja dar sa nu uiti sa te dai cu spray solar!