| Gorath a întrebat:

Am stat putin la soare si m-am cam ars.Intrebarea mea este:dupa ce se duce roseata de pe piele, va fi bronz in loc de roseata, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu sta la soare intre 10.30-15. O sa faci multe alunite urate, mai ales daca esti ten deschis.

| dragosbogdan001 a răspuns:

O sa faci un fel de pielita, pilita va cadea si va fi bronz. Dar s-ar putea sa usture.

| IthinkIly a răspuns:

Da, daca nu ti se descuameaza primul strat de piele happy

| larisa333lari a răspuns:

DA!
Ar fi bine ca inainte de culcare sa te dai pe piele cu iaurt asta daca nu vrei ca la noapte sa te cam usture!
Am patit-o pe pielea mea :p

| AchimAlin a răspuns:

Nu o sa fie un bronz,, perfect" cum isi doresc multi dar depinde si de pielea ta, oricum dupa ce dispare roseata o sa fie mai inchisa pielea la culoare.

| PinkSelfie1345 a răspuns:

Da,daca ai pielea mai deschisa! Si mamei mele i s-a intamplat asa, o sa ai mancarimi... mama mea se tot scarpina. si a facut un fel de pielita pe spate care s-a rupt! Dupa ce ti se rupe pielita vei avea pielea bronzata! Sper ca te-am ajutat! Funda?