| anonim_4396 a întrebat:

Daca am venit de la mare ieri si inca sunt putin rosie gen nu am bronzul ala definitiv, ma pot duce la solar sau trebuie sa astept pana trece toata roseata?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie asteptat sa se duca toata

| Eireann a răspuns:

Expunere la soare e o agresiune asupra pielii si bronzul e o reactie de aparare. E un fel de cicatrice la nivel celular, o piele bronzata e o piele "ranita" nicidecum sanatoasa. Asteapta o saptamana si foloseste o lotiune cu aloe vera. Eu nu recomand mesul la solar dar daca mergi foloseste o lotiune de protectie solara de 20 macar pe fata, zona cea mai sensibila. Asta ca sa previi ridurile.