| MissAnneMary1 a întrebat:

Hei! Cine imi poate spune ce pasta de dinti e mai bună pentru albire? Pana acum am incercat lacalut, colgate si nu prea am vazut vreo schimbare, iar cu lacalut m-am spălat o perioadă de 3 luni dupa care am incercat colgate

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai întreba dentistul.

| alina2k18 a răspuns:

Nici una nu albeste dintii, cel mult obtii o luminozitate mai mica sau mai mare.
Albirea dentara se face in cabinetul dentistului sau cu produse pentru acasa recomandate tot de dentist.

| Bizon95 a răspuns:

Periaj cu sare super fina si/sau bicarbonat de sodiu

| cfrtobias a răspuns (pentru Bizon95):

Pai tu care folosesti? happy

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Parodontax, ma intereseaza mai mult gingiile decat zambet de fecioara big grin (mai ales ca sunt baiat... PAROS)

| cfrtobias a răspuns (pentru Bizon95):

Eu zic ca ce ai zis tu nu e prea bun pentru organism mai bine merge la medic sa ii curete dintii

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Bicarbonatul de sodiu e SIGUR ca dezinfecteaza SI albeste
stiu asta din alte surse, inclusiv faptul ca de cate ori sunt balonat sau am aciditate iau o lingurita cu apa deci NU e rau pentru organism

cat despre sare, pe amandoua le-am vazut recomandate pentru albitul dintilor, totusi, la sare si eu am dubii pentru ca poate avea efect abraziv, si ar putea avea efect nociv la smaltul dintilor...

totusi la bicarbonat de sodiu CHIAR nu am nici un dubiu tongue

insa EVIDENT ca doctorul e cel mai bun... daaar, si cel mai scump, DEH

| Kindal38 a răspuns:

Bicarbonat cu zeama de lămâie.

| MissAnneMary1 explică:

Eu nu am nevoie de recomandare la medicul stomatolog pentru ca o albire a dinților iti slăbește smaltul, peroxidul fiind cauza. Eu voiam să încerc si cu o altă pastă de dinți, sunt convinsă că nu o sa fie o albire dar macar o nuanta cat de cat ok.