| Lalalala0101 a întrebat:

Hei! Cu ce ar fi mai okay sa ma imbrac pentru balul bobocilor tinand cont ca acesta are loc la un club? Adica pot sa imi iau rochie dar imi este sa nu fie prea elegant sau nepotrivit pentru ca totusi chiar daca este balul acesta are loc intr.un club asa ca ma gandeam la pantaloni si o bluza ceva mai deosebita? Puteti sa imi dati pareri sau sa imi spuneti voi cu ce v.ati imbracat la balul vostru? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si balurile la care am fost eu s-au tinut in cluburi si-n fiecare an am avut rochie si tocuri sau fusta si tocuri.
Blugi porti tot timpul anului, macar la bal iesi putin in evidenta. Cat nu e o rochie foarte eleganta e foarte ok.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, iti poti lua o rochie casual pe care sa o asortezi cu pantofi mai eleganti sau cu niste botine cu toc mediu. Chiar si cu niste cizme peste genunchi.

Uite ceva de genul asta:

https://m.zara.com/......66008.html

Poti sa asortezi o rochie de genul asta cu ciorapi negri si niste botine negre daca nu ai cizme rosii peste genunchi. Nu cred ca prea multa lume are asa ceva. :p

Sau ceva de genul asta:
https://m.zara.com/......95119.html

Sau ceva de genul asta cu un colier statement sau niste cercei mai voluminosi:

https://www.bershka.com/......93509.html

| danielaabalan a răspuns:

Bună. Și eu sunt boboacă și mno, îți spun din cele știute de mine. Eu nu concurez, eu îl organizez așa că o să fug de colo până colo, deci îmi iau pantaloni. Tu dacă concurezi la miss dau pur și simplu participi și vrei să îți iei o rochie îți poți lua una decentă, cu o croială simplă dar frumoasă. Dacă vrei pantaloni îți poți lua niște blugi simpli, fără tăieturi, se pot lua și blugi cu imprimeuri florale cusute ( ceva de genul: https://goo.gl/images/LL3C6A ), o bluză, dacă îți iei o bluză zic să nu-ți iei una strânsă pe corp. Una mai colorată dar nici prea, subțirică și ușor lărguță să te simți bine și să nu transpiri. Succes la bal!

| dydybla a răspuns:

Eu zic sa iti iei niste blugi sau pantaloni..nustiu ceva in care sa te simti bine, pantaloni de piele, etc. Si in partea de sus ai putea sa iti iei o bluza mai frumoasa sau un crop top cu o blanita mai eleganta. Sper ca te-am ajutat, succes