| 02345678910111213141516171819202122232425 a întrebat:

Hei! Cum pot sa scap de rosul unghiilor? Cum sa le fac sa crească mai repede?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am reusit sa scap cand am inceput sa le dau cu lac transparent si pe langa faptul ca-mi placeau asa mult cum arata incat nu-mi venea sa le stric, mi se pareau prea tari sa mai rod. Acum mi se pare absolut imposibil sa-ti rozi unghiile, efectiv nu vad cum. laughing

mariana
| mariana a răspuns:

Uleiul de ricin se gaseste la farmacie si este util in regenerarea unghiilor. Trebuie sa-l incalzesti putin, in apa calda si sa tii unghiile in el, cca 20 de minute in fiecare zi.
Tentatia rosului unghiilor poate fi combatuta cu ungerea unghiilor cu ardei iute, ori cu pelin, care iti da senzatia neplacuta datorita gustului.
Unghiile de la maini cresc destul de repede si poti, dupa ce si-au revenit, sa mergi la manichiurista si sa le dea cu lac tare, care le protejeaza si, in acelasi timp le fac si foarte frumoase. Trebuie refacut acest gen de manichiura o data la trei saptamani.
Daca iti doresti cu adevarat, sa ai unghii frumoase, poti sa ai vointa si sa nu le mai rozi si sa le trataezi, ca sa se intareasca.
Succes, un gand bun si multa sanatate.

| R0R0 a răspuns:

Incearca sa le dai cu lac.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

| Lola203 a răspuns:

Exista un lac special pentru "rozatorii de unghii" are un gust amar tocmai pentru a te face sa nu mai vrei sa le rozi. Eu am folosit un tratament de la Maybelline pentru intarire dupa ce mi-am dat jos gelul de pe unghii si in 2 luni maxim si-au revenit. Dar cred ca uleiul de ricin e mai ieftin.

| 02345678910111213141516171819202122232425 explică:

Pai și cum le fac sa crească? Nu am ulei de ricin? Cu ulei de măsline merge? Sau ce alte metode îmi recomandați? Cele care mă ajuta le dau funda!