| Twist a întrebat:

Hei!big grin Aceasta intrebare este pentru fete pentru ca baietii nu prea se pricep!
Deci...acum cam 2 luni si ceva m-am tuns bob.parul mai mi-a cresut (putin ce'i drept) Si in fiecare zi il am la fel asa ca v'as ruga sa'mi spuneti si mie niste coafuri pentru parul mediu pentru m-am saturat de el asa! Si daca stiti cum as putea face sa'mi creasca parul, masti sau ceva! Si daca ati folosit ulei de ricini, functioneaza? Fundaita puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Am incercat eu ulei de ricin si da functioneaza. Doar ca iti trebuie rabdaaaaare. trebuie sa pui uleiul pe un bruetel de vata si sa il aplici la radacina parului si sa astepti 2-3 ORE iar abia apoi sa-l speli. Eu evident nu m-am tinut mult de tratamentul asta cu uleiul de ricin, pentru ca nu aveam rabdare dar atat timp cat l-am folosit mi-a placut ce efecte avea, aveam si un par lucios si avea un aspect sanatos. luam o sticluta mica de la farmacie care era 3 lei si imi ajungea pentru 2-3 spalari.
Inainte de asta foloseam o solutie cu ulei de ricin si petrol, aia era si mai buna, evident nici cu aia nu aveam rabdare pentru ca tot atat trebuia sa tin solutia in cap, si solutia aia nici nu-mi placea cum miroase laughing
eu sincer iti recomand treaba cu uleiul de ricin, daca poti sa te ti de cel cu "solutia de ulei de ricin si petrol" e si mai bine. si iti doresc niste asteptari placute, si sper sa-ti placa rezultatele si efectele.
coafuri noi? incearca sa iei gel sau ceara de par si sa faci niste tepi la spare. ia placa si fa o bucla in fata. fa in faza o suvita impletita.
sau ia toate suvitele si impleteste-le. sau ia-ti extensii pana creste big grin incretzeste-l cu putina spuma.
porta niste cercei mai mari, care ies in evidentza si nu o sa ti se mai para frizura atat de comuna in fiecare zi.
Multa multa muuuuuulta bafta gagica :*!