| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Daca am 13 ani si IMC meu este de 23 credeti ca sunt grasa? Am 1.56 cm? Saptamana viitoare imi tin ziua de nastere la Spa si vreau sa dau jos. Am "aripioare" pe pulpa. Stiti ceva exercitii pentru slabit? La solduri?

Răspuns Câştigător
| IoanaAndreea97 a răspuns:

Teoretic, nu, nu esti grasa dar nici supla. Un IMC pana in 24, 5 indica faptul ca te inscrii in categoria "greutate normala", insa indicele meu de masa corporal este de 20, iar eu tot nu sunt multumita. De cateva zile am inceput un program de tae-bo cu ajutorul caruia poti slabi si 800 de calorii la o ora de antrenament. Miscarile sunt foarte usoare, ca unele de dans combinate cu niste arte martiale.Aceste te vor ajuta sa slabesti peste tot, nu doar la solduri.
Mult succes si sper ca acest raspuns kilometric merita o FUNDA! happy big grin

1 răspuns:
| Narcyysaa13 a răspuns:

Sa iti spun drept si eu am 13 ani si am tot 1.56 cm si nu vr sa slabesc pentru ca dnezeu asa m-a facut si ceilalti oameni nu trebuie sa rada de mine pentru ca toata lumea are defecte.happy