| giulia283 a întrebat:

Hei! De 1 an imi îndrept parul nu folosesc protectie sau ceva. De fiecare dată când îl îndrept dupa ce termin de indreptat părul arată super mşto e fin moale şi drept la vârfuri ("băţ"????) dar după ce trece jumate de ora sau mai puţin incepe sa arate oribil e aspru parcă începe sa îşi revin ( părul meu naural e creţ) începe să stea la vârfuri aşa pe dedesubt nu mai e "băţ" la vârfuri si nu arată frumos deloc. Poate să fie din cauzà că nu folosesc protecţie termică?

2 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Cum sa o zic fara ca TPU sa nu imi stearga comentariul...nu prea conteaza parul tau.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Nu are legatura, protectia termica e ca sa nu il arzi, si mai ales daca nu folosesti protectie eu zic ca ar trebui sa te duci mai des la salon pentru ca se arde farte usor si devine aspu si apoi vei regreta ca nu te.ai dus la timp si il vei tunde scurt, iti zic din propia experienta.