| bunicisibuni a întrebat:

Hei! Deci ma mananca capul si imi cad cate 2 fire cand bag mana in par. E de la sampon? Folosesc prea mult, recunosc. Maxim am matreata cred. E alba ca faina, matreata e, cred. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si ce sampon folosesti. E posibil si daca n-ai schimbat marca samponului de mult timp sa fie o reactie a acestuia. Incearca un alt sampon si vezi daca reactioneaza parul tau tot asa.

| qPufarina a răspuns:

Du-te la un dermatolog.Dar,din ce ai zis tu,e matreata,nu prea conteaza cat sampon folosesti,poate nu te clatesti bine,poate scalpul nu suporta samponul pe care il folosesti tu, si eu am avut matreata si am folosit Head&Shoulders, poti sa il incerci, e destul de bun, anti-matreata etc..sau du-te la plafar si cumpara ulei de levantica, pune vreo 4-5 picaturi si fa un masaj scalpului timp de 5 minute. Apoi, spala-te pe cap ca de obicei.
Sper ca ti-am fost de ajutor.