| Delia01 a întrebat:

Hei! eu sunt satena si as vrea sa ma fac roscata. puteti sa imi recomandati o vopsea buna fara amoniac? as vrea o nuanta destul de aprinsa si sa nu imi afecteze prea tare parul..multumesc, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Hello!
Pentru inceput ti-as recomanda sa incerci nuantatorul de la Loncolor - Trendy colors. Nuanta R6 e super intensa si frumoasa.
Daca iti place cum iti sta cu parul rosu, poti repeta samponarea cu nuantatorul asta cam odata pe luna, sau sa treci la Syoss Oleo Intense nuanta 5-92.
Sper ca ti-am fost de ajutor ca sa obtii rezultatul pe care ti-l doresti!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Foloseste vopsea de plante Henna.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Daca parul tau este saten inchis, atunci nu cauta o culoare aprinsa, cauta mai bine ceva gen mahon, brun roscat altfel ma tem ca ar trebui sa folosesti si decolorant (amoniac sau peroxid), si stii ca nu vrei asta. Multe vedete de la noi folosesc culoarea asta. Daca este saten deschis, spre blond, atunci poti merge pe o culoare mai aprinsa.
Cat despre marca, eu nu folosesc, si decat sa zic si eu din auzite, mai bine nu.

| kim26 a răspuns:

Iti recomand mai bine sa mergi la un coafor. sa stii ca vopseaua din comert nu e la fel de buna ca cea dintr-un salon(cea profesionala). in sensul ca iti poate distruge destul de urat parul.