| EvelynSch a întrebat:

M-am gandit sa ma vopsesc din nou roscata, mentionand ca am o nuanta de saten inchis, dar mi-e mila de parul meu. In acelasi timp m-am gandit si la o nuanta de mov spre visiniu gen visina. Totusi, nu as vrea o culoare care sa dureze foarte mult, chiar mi-e groaza sa nu imi stric parul. Stiti vreo vopsea care nu strica parul atat de tare, de exemplu una fara amoniac si oxidant? Si una care merge jos la fiecare spalare daca se poate. Si voi ce produse folositi daca va intindeti parul cu placa si il vopsiti?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nuantatorul este singura "vopsea" care nu strica parul, doar ca nu prea se prinde de o culoare inchisa, si se duce dupa 10-15 spalari, dar treptat ( culoarea se deschide treptat).
Ar mai fi si vopseaua henna, dar am inteles ca o data ce te vopsesti cu ea, alta vopsea ( de la alta firma) nu mai prinde pe par, ci doar henna.
Eu nu imi indrept parul ( cred ca ultima data l-am indreptat in liceu, acum 5 ani), am parul foarte subtire si prefer sa fie sanatos. Cand il mai usuc cu feonul, o data la mult timp, folosesc spray cu protectie termica ( de la gerovital plant) inainte de a ma usca cu feonul, protejeaza cat de cat parul.