| ANDA_7703 a întrebat:

Hei! exista 2 fete la mine in clasa care se imbraca super tare si am vazut la una din ele o bluza si niste pantaloni super tari. cand am fost la magazin i-am vazut si eu si mi-au placut foarte mult. asa ca i-am luat! dar mi-e foarte frica sa ma duc cu ele la scoala sa nu zica ca le copiez. fetele sunt de treaba, dar nu vreau sa se supere pe mine si sa ma barfeasca la prietenile lor ca le-am copiat. ce anume ar trebui sa fac?sad ca ele clar nu o sa-mi zica in fata ca nu le place ca le-am copiat.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fii originală, nu copia. Asta este super tare!
Pa, pa.

| gHelena a răspuns:

Buna, Anda. Poti purta pantalonii in afara orelor de scoala, daca iti este frica de reactia lor. Totusi, moda este pentru toata lumea si de aceea nu ar trebui sa iti faci astfel de probleme. Chiar daca ai o pereche de pantaloni la fel, asta nu inseamna ca si restul vestimentatiei este "copiata". Poti face diferenta printr-o esarfa draguta, printr-o curea, o bluza sau o pereche superba de cizme. Inspira-te de aici: www.divahair.ro si nu uita ca atitudinea si increderea in tine completeaza orice tinuta. Ai grija de tine.

| alexandra_8659 a răspuns:

Incearca sa improvizezi! Atasaza-i ceva in plus! o cordeluta, ceva care sa atraga. Cred ca esti destul de inventiva cat sa epatezi. happy

| aniriiiiii a răspuns:

Daca i-ai luat nu e absolut nicio problema, gusturile la haine pot fi asemanatoare, puteai sa ii cumperi pentru ca iti placeau chiar daca nu i-ai vazut la una din colegele tale. Mie mi s-a intamplat la banchetu din clasa a8a mi-am luat o rochita la fel ca a unei colege, fara sa stiu, dar a mea era albastra si a ei neagra, toata lumea a spus ca mi-a stat mai frumos pentru ca am stiut cum sa o accesorizez si cum sa ma fac la par.Asa si tu, incearca sa iti faci o tinuta diferita de a ei. Succes:*!

| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Ai putea sa ii porti cu altceva, astfel incat sa ii personalizezi si sa nu fie ca ai lor. happy
Si nu au dc sa se supere pe tine. Fiecare este liber sa isi cumpere ce vrea. Ai putea spune ca i-ai primit cadou si e o coincidenta ca sunt la fel. happy

| Lalysuka a răspuns:

La fel cum au spus si ceilalti mai pune ceva in plus o curea sau o brosa sau niste paiete. Si chiar asa important este sa te simti tu bine in ceea ce te imbraci nu trebuie sa iti pese de ceea ce spun ceilalti :* Succes, si nu uita:SIMTE-TE BINE IN PIELEA TA!

| Mariiia_4884 a răspuns:

Pai, imbraca. te cum vrei. daca te barfesc inseamna ca esti o persoana importanta. spune. le ca nu ai stiut ca si ele au acelasi model. funda?