| Lariisucaaa a întrebat:

Hei fetelor!. Azi m-am decis sa-mi fac varfurile cu nuantator "blond metal"dar nu mi se vede absolut nici o diferenta. Mentionez ca am parul saten mai inchis. Probabil nu se vede deoarece nuantatorul este fara oxidant si pe parul meu nu se prinde? ...am luat doua tuburi pentru mine si pentru o colega. Maine vreau sa-mi iau un nuantator cu oxidant tot blond, dar am auzit ca acesta dispare dupa foarte mult timp..Nu stiu ce sa fac?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nuantatorul nu prinde pe par mai deschis, nuantator cu oxidant inseamna ca e si decolorant, si ala nu se mai ia niciodata, ramane parul decolorat pana il tai.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Nuanțatorul blond nu prinde absolut deloc pe părul șaten. Dacă îți vei lua cu oxidant, ăla deja nu mai e nuanțator, e decolorant care îți va scoate pigmenul de culoare din firul de păr. E clar că nu se mai duce și în plus îți va usca și vârfurile! Așa că mai bine ia-ți cea mai deschisă nuanță de vopsea fără amoniac de la Syoss Oleo Intense pentru că prinde super fain pe păr și în 3 săptămâni culoarea se duce! Dacă iei decolorant vei cam regreta pentru că ala nu are cum să dispară niciodată din moment ce îți scoate culoarea din păr! Așa că încearcă să faci cum ți-am zis eu!winking