| Black112 a întrebat:

Hei fetelor care ați încercat ceva pastile sau proteine pentru îngrășare ce îmi recomandați?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit suplimente pentru pofta de mancare o perioada, era ok cat le luam, dar pofta de mancare trebuie indusa nu doar sa te bazezi pe anumite pastile. Trebuie sa-ti spui tu ca-ti e foame, ca nu te-ai saturat sau ca mai vrei sa mananci etc. Nu iti lua proteine din suplimente, incearca sa maresti cantitatea de mancare treptat. Mananca diversificat si cat mai sanatos, nu te apuca sa mananci fast-food de exemplu. Cand depasesti ( cat mai mult ) numarul de calorii pe care corpul tau trebuie sa il consume zilnic te ingrasi, asta-i reteta. laughing

| Cosmina33 a răspuns:

Mâncare. happy

| Brigi1998 a răspuns:

Păi poți lua vitamine, alea o să te îngrașe

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Pastile si proteine si alte "concentrate"... fara un program de sport, de antrenare a fizicului, o sa-ti faca mai mult rau.
O sa te ingrasi cu "valatuci" si daca esti adolescenta sau tanara nu o sa-ti stea bine deloc.
Ce vrei tu sa iei sunt cu calorii multe, chiar daca pe ele scrie negru pe alb ca sunt proteine.
Pune mana si fa miscare aeroba, adica alearga, fa aerobic la sala, creste masa musculara prin exercitii fizice si asta o sa-ti declanseze reconstructia organismului intr-o proportie corecta dintre muschi si grasime.
Eu ma ocup cu asta daca vrei sa stii cine-ti da sfaturi http://www.reikido.ro/arte-martiale-pentru-copii-bucuresti/
Sunt antrenor...