Întrebare recomandată | 1Q a întrebat:

Ce proteine pentru a mai creste in masa musculara imi recomandati, ceva ce ati incercat si care a dat rezultat

5 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Proteinele nu sunt bune mai bine fa sala e cel mai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edisor27):

Proteinele se gasesc IN MANCARE, copil mic ce esti!

Daca nu stii NIMIC, nu-ti mai da cu parerea!

| Endo05 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ai ce sa le faci frate.Toti se cred cunoscatori.

| Endo05 a răspuns:

Salut.Eu folosesc Impact Whey Protein de la My Protein, si a dat rezultate pentru mine.E o proteina din zer foarte buna.De asemnea pentru devoltarea masei musculare conteaza si alimetatia pe care o ai adica sa nu te bazezi numai pe proteinele astea si atat.Carbohidratii si grasimile sunt la fel de importante.Trebuie sa mananci mai multe calorii decat are corpul tau nevoie pentru a creste in masa musculara.Antrenamentul in sala este iar foarte important.Suntmulte de discutat dar ti-am zis asa in mare.Bafta!

| CristinaRadu190 a răspuns:

Regimul alimentar pe care îl urmezi este cel care face diferenţa între creşterea masei musculare şi pierderea în greutate, în termeni specifici, anabolism şi catabolism. Ouă, carnea de vită, somonul, iaurtul, migdalele, uleiul de măsline, apa si cafeaua sunt elemente esentiale pentru cresterea masei musculare. Spor.