| sanctuarySPA a întrebat:

Hei fetelor voi cu ce va demachiati? Apa micelara e asa de buna pe cat e de laudata?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Câteodată cu apa micelara, câteodată cu servetele umede demachiante.

| dragodana a răspuns:

Salut! Da, apa micelara e cea mai buna.Alternez Nivea, Garnier, L'oreal, Bioderma(cea mai buna) si Avene.Din cand in cand mai imi iau si lapte demachiant.Servetelele demachiante le folosesc doar in concediu,

| Atim a răspuns:

Eu folosesc șervețele demachiante si se duce totul perfect. Am folosit mult timp creme si soluții demachiante, am încercat si apa micelara si sincer nu vad nicio diferenta la nivelul pielii. Poate e doar cazul meu.

| bbnnmm a răspuns:

Eu folosesc ulei de cocos, iar după apă micelară (deoarece curăță în profunzime machiajul și pentru a nu avea fața uleioasă, că eu deja am tenul gras). Apa micelară de la Bioderma e genială, deși e cam scumpă. O cumpăr din farmacie la prețul de 45-50 de lei. Am mai încercat și de la Garnier sau Nivea, dar nici nu se compară cu cea de la Bioderma. Apa de la Bioderma curăță foarte, foarte bine tenul de orice urmă de machiaj, praf, impurități și nu irită ochii (sau tenul). Ți-o recomand!

| Mi828 a răspuns:

Buna. Eu una am ochii foarte sensibili și mi se irita foarte repede. Eu folosesc produse de demachiere de la The Body Shop pentru ca mi-au fost recomandate de foarte multă lume și ca sa îți spun sinceră am încercat multe produse de demachiere și toate mi-au iritat ochii. Cred ca cel mai bine ar fi sa încerci și tu produsele de la The Body shop. Nu sunt foarte scumpe și își merita toți bani. Și nu au fost testate pe animale și Ingredientele sunt majoritatea naturale. Merita sa încerci. Sper ca te-am ajutat cu ceva?

| Korma_Cristina_1984 a răspuns:

Buna! Pot sa iti recomand ceva, deoarece am cunostinte in acest domeniu. Eu una, nu am gasit o apa micelara care sa ma incante, mi se pare ca nu curata foarte bine fata. Eu folosesc laptele nutritiv de la Doina, este foarte ieftin si foarte bun. Il folosesc ca pe o crema, pur si simplu iau o cantitate, o pun pe fata si masez usor. Mai apoi, vin cu dischete demachiante. Fata ramane foarte catifelata. Succes!

| Ioanaandreea2635 a răspuns:

Eu sincer ma demachiez doar cu servetele umede si mi se par cele mai bune