| 6342 a întrebat:

Hei sigh imi cade rau parul,,, ce ma sfatuiti sa fac,, sau ce sampon ar trebui sa folosesc?straight face

9 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Sa te duci la un medic dermatolog

| alejinxique a răspuns:

Este clear hair fall defense (cel portocaliu)

| InoTkd95 a răspuns:

Depinde daca ai parul ceva mai lung poate ar trebui sa il mai scurtezi pentru ca oragnismul tau nu poate hrani firele de par. Poti sa folosesti un sampon ( Chel Stop parca asa se numea) si faci ce scrie pe ambalaj. succes!winking

| PetroBlack a răspuns:

Pentru parul mediu sunt necesare: 6 linguri ulei masline, 5 linguri ulei ricin, 3-4 linguri vitamina A uleioasa, 4 fiole vitamina C si un galbenus de ou. Toate acestea (cu exceptia uleiului de masline si oului) se gasesc in farmacii. Reteta este impotriva caderii parului, regenerandu-l si vitaminizand firul de par.

Mod de aplicare: inainte de baie se uda parul foarte bine, se sterge si se maseaza cu aceasta compozitie, insistandu-se 2-3 minute la varfuri. Apoi se strange parul si se acopera cu ceva (casca sau prosop), lasand solutia sa patrunda timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clateste si se spala parul in mod normal. Compozitia se aplica la fiecare spalare timp de cel putin o luna, pentru a se vedea efectele ei. Mult succes!

Mai multe sunt aici:http://www.eva.ro/......l-838.html

o funda?:>

Răspuns utilizator avertizat
| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Dati cu ulei de richin cu 30 de minut inainte sa te speli la captongue

| D0i0n33 a răspuns:

Ia`ti REVALID il gasesti la farmacie, DM ...costa pana la 50 lei maxim. dar este cel mai bunwinking

| adella123_1899 a răspuns:

Ar trebui sa fol clear daca nu e bun atunci du-te pan` la farmacie si intrebi acolohee hee

| NuStiu_2698 a răspuns:

Salut.

Pai.incearca sa folosesti un sampon de urzica.sau un balsam potrivit.
Sincer, eu folosesc.si pot spune ca da roade.