| mnfjgjfgtmfgktrgfo a întrebat:

Îmi cade parul foarte mult. Ce șampon bun ar trebui să folosesc?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Samponul nu poate fixa o problema hormonala!
Te sfatuiesc sa mergi la un medic ENDOCRINOLOG pentru teste hormonale si stabilirea cauzei caderii parului, faca sa poti primi tratament impotriva caderii parului.

| dullcat a răspuns:

Ce inseamna foarte mult? E normal sa ne cada intre 50 si 100 de fire zilnic, considerand ca scalpul are in medie 100.000 de fire.Asa se regenereaza parul, deci nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi.

Răspuns utilizator avertizat
| XxBlueRosexX a răspuns:

Sampoanele in general nu au efecte asupra caderii, si mie imi cadea foarte tare in trecut si am folosit o masca cu ulei de ricin si ulei de ricin cate 2 linguri de ulei de ricin si 3 de ulei de masline pui pe o discheta demachianta si te faci la radacina il ti 10-15 minute apoi te speli cu un sampon neutru sau mergi la farmacie si ia un sampon numit plantur39 e cu cofeina si e foarte bun.

| Mememaker a răspuns:

Chestii de genu aceasta pot fii genetic sau din cauza stres ului

| traianbogdan a răspuns:

Nu e chestie de sampon. Si nu te ajuta nici unul. Mergi la medic sa gaseasca cauza si sa stabileasca un tratament.

| PisicaNeagra144 a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa încerci Parusan, este mai scump dar este foarte bun!