| diana_5918 a întrebat:

Parul imi cade foarte repede. Ce ar trebui sa folosesc in acest caz?

Răspuns Câştigător
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Phai... ceva de genu' cred ca ' (adica' o mama dek'... ce ar putea fi?)
-Scalpul se maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.
-Se beau doua cani pe zi cu infuzie din radacina de brusture. Se pune cate o lingurita de planta maruntita la o cana de apa clocotita, se acopera si se lasa sa stea 10 minute. Se strecoara si se bea.
-Se maseaza scalpul cu alifie de propolis, zilnic, timp de 4-5 luni.
-Parul se clateste, cu infuzie de coada calului, masand scalpul. Se pun 3 linguri de planta maruntita la un litru de apa clocotita, se acopera vasul, se lasa sa stea 5-10 minute, apoi se strecoara si se foloseste.
-Se maseaza scalpul cu otet de mere, timp de o saptamana, de cateva ori pe zi.
e bine? smug (L)
true true true. traficant innascut...

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La farmacii este sampon tratament pentru caderea parului de la Klorane cu Keratina, flaconul iti ajunge cca 5-6 luni (cel mare), ti-l recomand, este ff bun. Cat si vitaminele de la Wallmark pentru intarirea parului, unghilor si a pielii. Daca faci tratament intre aceste 2 si cu uleiul de masline sa stai 30min sau o ora cu el pe par, dupa care te speli cu samponul mentionat mai sus, garantez ca nu vei mai avea atat de multe fire cazute. Bafta!

greece12
| greece12 a răspuns:

Intern,pastile de vitamina E si extern, ulei de ricin.

| Angelik_6250 a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin pentru cresterea luihappy si mie imi cadea des parul dar de la un timp nu imi mai cade asa de multhappy probabil mananc mai sanatos.

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Sa il scutezi un pic si sa iei ceva de la farmacie, gen minoxidil. Poti sa apelezi si la ulei de ricin cu galbenus de ou aplicat pe par o data pe saptamana. Vezi aici http://www.e-minoxidil.ro/caderea-parului-femei.html

| playwithmylife a răspuns:

Foloseste sampon ravlid pentru acedrea parului.sau fiole

| CryStAll_7863 a răspuns:

Nu folosi sampoane care dau dependenta. renunta la samponul normal si floseste ceva natural care nu da dependenta.
WARING:
head and shoulders da dependenta

| myha_9551 a răspuns:

1 lingura de gaz
1 lingura de otet de mere
1 ou
1 capatana de usturoi pisata
Se amesteca toate si se tine 2-3 ore cu capul acoperit (folie-punga) mai mult nu. Miroase ingrozitor, dar functioneaza cei drept, eu una am incercat.